Za čtvrtletí končící 31. březnem vykázal Microsoft zisk ve výši 4,01 miliard dolarů. (Foto: RObert Scoble/Flickr.com)
Za čtvrtletí končící 31. březnem vykázal Microsoft zisk ve výši 4,01 miliard dolarů. (Foto: RObert Scoble/Flickr.com)

Softwarový gigant Microsoft Corp. oznámil, že ve třetím fiskálním čtvrtletí vzrostl jeho zisk o 35 procent. Stěžejní podíl na tom nesou robustní prodeje operačního systému Windows 7, který investorům po dvou letech stagnování konečně ukázal, že podnikové výdaje na IT opět nabírají na obrátkách.

Za čtvrtletí končící 31. březnem vykázal Microsoft zisk ve výši 4,01 miliard dolarů - 45 centů na akcii. Výsledky předčily i očekávání analytiků, kteří očekávali, alespoň podle agentury Thomson Reuters, zisk ve výši maximálně 42 centů na akcii. 4 miliardy amerických dolarů v čistém zisku znamenají oproti výsledkům z loňského roku nárůst o 35 procent.

Tržby vzrostly také společnosti Redmond, jejíž zisk vzrostl o 6 procent na částku 14,5 miliardy dolarů za čtvrtletí.

Výdělky Microsoftu jsou úzce spjaty s prodejem osobních počítačů. Výzkum společnosti Gartner ukázal, že za první čtvrtletí vzrostly oproti stejnému období loni dodávky PC o 27 procent. Pozitivní výsledky jsou dalším signálem, že spotřebitelé sahají do peněženek za účelem nákupu nových počítačů.

Příjmy z on-line obchodu společnosti Microsoft vzrostly na 566 milionů dolarů, i nadále jsou však pro firmu ztrátovým segmentem. Její podnikatelský software a zábavní divize, kam patří i herní konzole Xbox 360, si stojí stejně jako loni.

I přes příznivé výsledky však společnost nedokázala nadchnout investory, takže během čtvrtečního večera klesly její akcie o téměř 4 procenta.

 

Article in English