Rozhovor s bývalým kanadským ministrem zahraničí Davidem Kilgourem a publicistou Ethanem Gutmannem. (Epoch Times)
Rozhovor s bývalým kanadským ministrem zahraničí Davidem Kilgourem a publicistou Ethanem Gutmannem. (Epoch Times)

Pro Epoch Times pracuje od roku 2008. Začínal překlady z celé řady oblastí a postupně začal psát sám. Jeho oblast zájmu je široká. Od jeho střípků z Afriky přes hloubkové rozbory z čínského prostředí, podvody v potravinářství až po oddechová témata typu receptů

Vystudoval soukromou střední a později vyšší odbornou školu, obor Ekonomika a zahraniční obchod. Dlouhodobě působí ve Velké Británii, kde žil několik let trvale. Cestoval do exotických destinací, jako Namibie, Thajsko, Tchaj-wan a dalších.

Charitativní činnost

V roce 2004 odjel poprvé do africké Tanzánie, aby zde zdarma pomáhal sirotkům a znevýhodněným skupinám na venkově. Po dvou letech založil vlastní občanské sdružení BEZMÁMY. V roce 2012 dostal cenu VIA BONA – Srdcař roku za svou obětavou práci v Africe a rozjetí projektu Škola Škole, který propojuje tanzanijské školy s těmi našimi.

Překladatelská činnost

Spolu-překládal celovečerní dokument Svobodná Čína: Odvaha věřit a snímek Těžko uvěřit věnovaný zabíjení čínských disidentů pro jejich orgány. V roce 2015 přeložil svou první knihu – MADE IN ČÍNA, v tom stejném roce přeložil (ve spolupráci) knihu z čínského prostředí – JATKA (The Slaughter). V lednu 2016 organizoval křest knihy Jatka v pražské Lucerně a sérii přednášek v ČR o této knize za účasti autora Ethana Gutmanna. 

Kontakt >>

Výběr článků

Recenze knihy MADE IN ČÍNA: Realita ošidného světa čínské výroby, která pobaví i poučí

Krmivo pro drůbež bez GMO? V Česku seženete jen stěží

Geneticky modifikované plodiny – jaké existují, kde se prodávají a co se pěstuje u nás

Rozhovor: Podnikatelský rebel Kvido Štěpánek nechce mlčet kvůli obchodním zájmům

Babišova panda pro pražskou zoo by mohla být zneužita politicky

 

Ocenění Via Bona (vlevo). Práce v Tanzánii pro hnutí BEZMÁMY.Ocenění Via Bona (vlevo). Práce v Tanzánii pro hnutí BEZMÁMY.
Ocenění Via Bona (NAHOŘE). Práce v Tanzánii pro hnutí BEZMÁMY.