Počas víkendu sa košickí hokejisti predstavili na domácom ľade hneď dvakrát. V sobotu v dohrávke 17. kola hostili Nitru a v nedeľu v predohrávke 48. kola Banskú Bystricu. Proti Nitre si Košičania schuti zastrieľali, vyhrali 8:1, keď hrali pekný kombinačný hokej. V nedeľňajšom súboji s Banskou Bystricou sa už gólové hody neopakovali, Košice vyhrali 4:2.

Košice 2. novembra - predohrávka 48. kola:
HC Košice - HC´05 Banská Bystrica 4:2 (1:0, 2:0, 1:2)

Košičania povzbudení  sobotňajším vysokým víťazstvom proti Nitre začali v súboji s Banskou Bystricou aktívne, vytvárali si gólové príležitosti hneď od úvodu a prvý gól tak na seba nenechal dlho čakať. V 7. minúte v presilovej hre Jaroslav Kmiť strelou po ľade otvoril gólový účet stretnutia. Na druhý gól sa čakalo do 28. minúty, keď   Peter Bartoš po ľavej strane vyviezol puk do útočného pásma, obišiel bránku a naservíroval presnú prihrávku Martinovi Gajdošovi, pre ktorého to bol prvý gól v sezóne. Hostia z Banskej Bystrici mali tiež niekoľko sľubných príležitostí skórovať, no dlho sa im skórovať nedarilo. Na druhej strane  Košičanom vyšla akcia v 37. minúte, keď sa dravo vrútil do útočného pásma Richard Jenčík, v súboji s hosťujúcim obrancom bol dôraznejší a jeho prihrávku spoza bránky gólovo zužitkoval  Ján Kopecký. Košice viedli 3:0.

V tretej tretine v 44. minúte sa v presilovej hre piatich proti trom presadil opäť domáci Jaroslav Kmiť a po vyšachovaní hosťujúcej obrany z veľkého uhla trafil presne. Na kocke svietilo skóre 4:0 a zdalo sa, že gólové hody s Nitrou by sa mohli opakovať, no záverečná snaha Banskej Bystrice priniesla aj vytúžené góly. V 47. minúte Tomáš Bulík svojím dôrazom prekonal domáceho brankára a znížil na 4:1. V 54. minúte Ľubomír Sabol trafil hornú žŕdku domácej bránky. Najkrajší gól zápasu prišiel v 59. minúte keď Banskobystričan Igor Majeský s pokojom Angličana zakončil krásnu akciu hostí, ktorí sa pohrali s domácimi obrancami. Skóre sa už do konca nezmenilo, domáci vyhrali 4:2 a upevnili si prvé miesto v tabuľke.

Hlasy

Anton Tomko (tréner Košíc): "Bol to rýchly hokej z oboch strán. Banská Bystrica bola dobre pripravená na našu hru a nás stál zápas s Nitrou nemálo síl. Do stavu 4:0 sme hrali veľmi dobre, góly strieľali v presilovkách. Paradoxné je, že v druhej tretine nás súper prestrieľal a my sme dali dva góly. Aj napriek tomu, že sme na konci dvakrát inkasovali, sme podali zodpovedný výkon."
Milan Staš (tréner B. Bystrice): "Chceli sme zastaviť košický gólový rozlet zo zápasu s Nitrou a to sa dalo len dobrou defenzívou. Zo začiatku sme ale hrali zle. Súper sa dostal do troch šancí, z ktorých síce gól nedal, ale potom si vytvoril tlak v presilových hrách. My sme boli v koncovke málo aktívni a efektívni. Keby sme strelili prvý gól skôr, mohli sme zápas zdramatizovať."

Tabuľka  hokejovej Slovnaft extraligy 2008/2009 po nedeľňajšej predohrávke 48. kola

1. Košice 		22 15 3 1 0 0 3 88:44 53
2. Liptovský Mikuláš 20 14 0 2 0 1 3 76:51 47
3. Zvolen 21 12 0 1 1 2 5 79:59 41
4. Martin 20 10 1 1 1 3 4 66:54 38
5. Banská Bystrica 22 9 1 3 1 1 7 83:63 37
6. Slovan 20 8 1 3 2 0 6 70:55 34
7. Skalica 20 8 1 2 1 2 6 66:60 33
8. Trenčín 20 8 1 0 1 1 9 51:53 28