Snahu odčiniť prehru 2:3 z minulého kola, keď Trenčania odchádzali z košického ľadu s troma bodmi, začali Košičania napĺňať už v úvode zápasu, keď už v 61. sekunde prihrávkou  z pravej strany našiel Rudolf Huna  Stanislava Grona, ktorý krásnym gólom poslal Košičanov do vedenia. O necelé dve minúty už bolo 2:0, keď opäť Rudolf Huna svojou šikovnosťou vybojoval na vlastnej modrej puk, potiahol ho do útočného pásma a jeho presnú prihrávku z pravej strany už Richard Jenčík nemal problém gólovo zakončiť. V 4. minúte Košičania viedli 2:0 a z hľadiska sa začalo ozývať „ešte osem!“. V 9. minúte Košičania trafili žŕdku. O minútu neskôr Kežmarok znížil na 2:1 zásluhou Richarda Šechného, ktorý ostal osamotený pred bránkou Košíc a poľahky skóroval. Tlak Košíc neprichádzal a nedôslednosť a laxný prístup Košíc boli vodou na mlyn Kežmarčanom, ktorí vycítili šancu a začali si vytvárať sľubné príležitosti. Strelu domáceho Juraja Sýkoru z 15. minúty zastavila žŕdka. O minútu neskôr po buli v obrannom pásme Košíc sa k puku dostal hosťujúci Miroslav Škovira a strelou z prvej nedal domácemu brankárovi šancu. Po prvej tretine bolo nerozhodne 2:2.

Druhá tretina a 24. minúta priniesla tretí gól Košíc, keď strelu  Richarda Jenčíka vyrazil Martin Klempa pred seba a Rudolf Huna ju baseballovým úderom dostal do bránky. V 24. minúte trafil Jaroslav Kmiť  spojnicu kežmarskej bránky. Košičanom sa nedarilo dostať sa do tempa a odskočiť Kežmarku na viac gólov. Rozpačitý obraz hry potvrdil v 33. minúte Pavol Segľa, ktorý presným švihom prekonal domáceho brankára. Nespokojnosť s prístupom  domácich hráčov  dávali diváci najavo piskotom.

V 57. minúte ešte svietilo na ukazovateli skóre 2:2. O minútu neskôr sa po buli v obrannom pásme Kežmarku dostal k puku domáci Michel Miklík a strelou z prvej rozhodol o víťazstve Košíc.

Pri  záverečnom power-play Kežmarku ešte unikol domáci Peter Bartoš a gólom do prázdnej bránky poistil vedenie Košíc.

Výsledky  utorkových predohrávaných zápasov  31. kola Slovnaft Extraligy

HC Košice - SkiPark MHK Kežmarok 5:3 (2:2, 1:1, 2:0)

HK Aquacity ŠKP Poprad - HKm Zvolen 3:5 (1:1, 2:2, 0:2)

MsHK Garmin Žilina - MHk 32 Liptovský Mikuláš 3:6 (2:2, 0:0, 1:4)

HC´05 Banská Bystrica - HK 36 Skalica 3:2 po sam. nájazdoch (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0, 1:0)

MHC Martin - HK Ardo Nitra 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)