Image

Sprava: Brankár Alexander Eremenko z Ufy a Marek Uram zo Slovana v zápase C-skupiny Ligy majstrov medzi HC Slovan Bratislava - Salavat Julajev Ufa. Bratislava, 29. október 2008. (SITA/Marián Peiger)

BRATISLAVA 29. októbra – Hokejisti Slovana sa predstavili po prvýkrát v hokejovej Lige majstrov C skupiny pred domácim obecenstvom, keď hostili ruského šampióna Salavat Julajev Ufa, ktorému podľahli 2:4.

Slovan Bratislava - Salavat Julajev Ufa 2:4 (1:0, 1:3, 0:1)

Góly: 7. Lažo (Kropáč), 24. Liščák (Sersen, Baček) - 21. Šadilov (Vorobijov, Tereščenko), 31. Vorobijov (Tereščenko), 40. Radulov (Taratuchin), 49. Kirill Koľcov (Grigorenko, Radulov)
Vylúčení: 7:4 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Reiber, Stricker - Arm, Küng, 6000 divákov

Slovan začal stretnutie aktívne s pozornou obranou a prehusťovaním stredového pásma čakal na možné kontry. Jedna a hneď gólová sa naskytla v 7. minúte, keď ruský obranca stratil na svojej modrej puk, ktorého sa zmocnil Radoslav Kropáč, vnikol po ľavej strane do útočného pásma a krížnou prihrávkou naservíroval gól Miroslavovi Lažovi. V prvej tretine boli hráči Slovana niekoľkokrát vylúčení, no súper to nedokázal využiť.

Hneď v úvode druhej tretiny hostia vyrovnali zásluhou Šadilova, ktorý strelou z prvej z ľavého kruhu poriadne napol sieť Hoviho bránky. O tri minúty, v 24. minúte, si diváci v Samsung Aréne znova zakričali gól, keď sa po vyhranom buli presadil štvrtý útok domácich. Dôslednosť Roberta Liščáka pred bránkou hostí poslala Slovan do vedenia.

V 31. minúte prišlo vyrovnanie z hokejky Vorobijova počas presilovej hry. Ruský tím začínal mať navrch a dlhé minúty zostával v obrannom pásme Slovana, ktorému akoby odišli sily a nebol schopný sa vymaniť alebo prerušiť tlak hostí. Ten vyvrcholil  v 40. minúte, keď sa cez Henrika Petrého presadil fyzicky dobre stavaný Radulov, ktorý strelou švihom spomedzi kruhov poslal hostí do vedenia.

Dominancia ruského majstra z konca druhej tretiny sa preniesla do tretej, v ktorej sa  po chybe obrancu Slovana k puku dostal obranca Kirill Koľcov a zvýšil na rozdiel dvoch gólov.

Stav sa do konca zápasu nezmenil, hostia svoju kvalitu potvrdili, sú na čele skupiny C, Slovan zatiaľ z dvoch zápasov ostáva bez bodu  a  stále čaká na víťazstvo. To môže prísť 19. novembra, kedy na domácom ľade privíta České Budejovice.