rodina poust usa exorcismus chlapec zemrel
Rodina, která obětovala svého chlapce během „náboženského rituálu“, jehož účelem bylo „vyhnat démony“. (screenshot/youtube)

Vyšetřovatelé z FBI našli v Alabamě výcvikový tábor, za kterým stojí několik podezřelých amerických teroristů.

Deník The Daily Caller spojuje „domácí džihádistický výcvikový tábor“ se skupinou vedenou 40-tiletým imámem Sirajem Wahhajem, který čelí federálním žalobám z nedovoleného ozbrojování a terorismu.

Wahhaj a čtyři další podezřelí, Jany Leveille (36), Hujrah Wahhaj (38), Subhanah Wahhaj (36) a Lucas Morton (41), byli obžalováni z plánování útoků na americké zákonodárce a další vládní činitele.

Federální žalobci vznesli letos v březnu vůči skupině ještě další obvinění týkající se teroristické činnosti.

Dokumenty obžaloby obviňují Wahhaje a další z organizování výcviku s útočnými střelnými zbraněmi v táboře v Novém Mexiku, ve kterém trénovali děti k podnikání útoků na školách.

Tábor v Novém Mexiku je údajně podobný tomu, který nedávno našli agenti FBI v Alabamě.

A ramshackle compound in the desert area of Amalia
Zchátralý výcvikový tábor v pouštní oblasti Alaia v Novém Mexiku, 10. srpen 2018. Obdobný tábor s vazbami na stejnou skupinu obviněnou z terorismu byl nalezen v Alabamě. (screenshot/youtube)

Tim Fuhrman, bývalý agent FBI, varoval v nedávném rozhovoru pro Sinclair Broadcast Group před vzrůstajícím nebezpečím „domácího“ terorismu, který „existuje v každém regionu USA a týká se každé společenské sféry“.

FBI v současnosti vede 850 vyšetřování týkajících se „domácího“ terorismu, informovala CNN odvolávajíc se na tvrzení asistujícího ředitele protiteroristického oddělení FBI, Michaela McGarrityho začátkem minulého týdne před Výborem Domácí bezpečnosti Sněmovny reprezentantů.

Smrt tříletého chlapce


Ve výcvikovém táboře v Novém Mexiku byly nalezeny ostatky tříletého Abdula-Ghaniho Wahhaje, 11 podvyživených dětí, zbraně, munice a střelnice.


Tříletý chlapec byl synem Siraje Wahhaje a trpěl záchvaty. Dle státního žalobce Johna Lovelaceho chlapec zemřel během „náboženského rituálu“, jehož účelem bylo „vyhnat démony“, informovala agentura Reuters.

Státní žalobce uvedl, že hoch během rituálu přestal dýchat a krátce na to zemřel. Chvíli před tím, než dostal záchvat a pěnilo mu z úst, dal Wahhaj svou ruku na chlapcovu hlavu a recitoval verše z Koránu. Krátce na to zemřel.

Wahhajův patnáctiletý syn úředníkům prozradil, že jeden z dospělých mu řekl, že duch mrtvého chlapce se vrátí jako „Ježíš“ a bude vést skupinu k násilným útokům.

USA Today citovala svědectví agenta FBI, dle kterého Wahhajova žena Jany Leveille, věřila, že chlapec se reinkarnuje, aby vedl útoky na banky, školy a vládní agentury.


Přeloženo z původního článku newyorských The Epoch Times.