20100720_cina_starp2p
Společnost StarP2P vyvinula technologii, která prolomila cenzuru čínského komunistického režimu. (Poskytnuto společností StarP2P)
Firma StarP2P v červenci oficiálně spustila svou online televizní síť iPPOTV.
 
Li Yi, technický manažer společnosti v rozhovoru pro Velkou Epochu uvedl, že použitá technologie má unikátní přednosti pro prolomení informační blokády v pevninské Číně.

Softwarová platforma iPPOTV umožňuje sdílet video soubory a vysílat televizní kanály díky sítím P2P (peer-to-peer). Uživatelé s broadband přístupem mohou po nainstalování softwaru sledovat televizní programy z celého světa.

S tím, jak divák sleduje programy, software zároveň vysílá video informace k jiným uživatelům a tím v reálném čase vytváří decentralizovanou internetovou televizní síť. Software kóduje přenášená data, čímž se zajistí ochrana totožnosti uživatele a osobních informací.

Podle Li Yi nelze televizní síť díky P2P technologii a jedinečnému softwarovému designu zablokovat. „Čím víc uživatelů máme, tím rychleji je možno vysílat a tím bezpečnější to bude,“ prohlásil Li Yi.

Nadšení fanoušci televizních programů, které jsou v Číně zakázány, jako např. programy televizní stanice NTDTV nebo video verze Devíti komentářů o Komunistické straně Číny už tato videa iPPOTV poskytly. Společnost v nejbližší době plánuje do vysílání zahrnout i rozhlasové vysílání oblíbené u čínských posluchačů, např. Rádio Svobodná Asie, Voice of America nebo Sound of Hope.

Li Yi tvrdí, že nově vzniklá StarP2P je jedinou zahraniční společností, která úspěšně vyvinula tento druh technologie pro přenos médií přes P2P.

Zeng Ning, politický komentátor z provincie Guizhou v Číně, řekl Velké Epoše: „Lidé v pevninské Číně toho vlastně moc o zprávách a incidentech v Číně neví. Mnoho z nich se o těchto incidentech dozví jen ze zahraničních web stránek. Ti, co skutečnou situaci znají, jsou nad nedostatkem prostředků k rozšiřování pravdy rozčarováni.“

Software si lze stáhnout zdarma z internetových stránek firmy na www.starp2p.com.