Mezinárodní ředitelství Velké Epochy vzdává poklonu Googlu za jeho rozhodnutí přestat cenzurovat vyhledávací výsledky. (Velká Epocha)
Mezinárodní ředitelství Velké Epochy vzdává poklonu Googlu za jeho rozhodnutí nepodílet se na cenzuře čínského internetu  (Velká Epocha)

Mezinárodní ředitelství Velké Epochy (v angličtině The Epoch Times), která je čínskou komunistickou vládou nejčastěji blokovaným sdělovacím prostředkem, vzdává poklonu Googlu za jeho rozhodnutí přestat cenzurovat výsledky vyhledávání.

Google 22. března zastavil svoje vyhledávací služby v pevninské Číně a přesměrovává své čínské uživatele na hongkongské stránky. V odpovědi na požadavek čínského režimu o důrazné filtrování svých vyhledávacích výsledků Google oznámil, že raději Čínu opustí, než aby dál cenzuroval internet.

Google, který je jedním z hlavních hráčů na světovém internetovém trhu, tak dostál svému původnímu mottu: „Nebuď zlý.“ Od založení společnosti The Epoch Times před deseti lety jsme nepřetržitě přinášeli zprávy, které se čínská vláda za každou cenu snaží filtrovat a zablokovat. Proto jsme velmi vděční, že se Google rozhodl svoji spolupráci na cenzuře přerušit.

The Epoch Times News Group věří, že volný tok informací je pro dnešní společnosti důležitý stejně jako vzduch a voda jsou důležité pro život. Lidská práva, rovnost, demokracie a svoboda – uvědomění si těchto hodnot, může být realizováno pouze volným tokem informací. Vzdorný postoj Googlu proti internetové cenzuře a jeho zachovávání principu svobodných a necenzurovaných informací jsou nepochybně aktem obrovské dobročinnosti nejen vůči všem Číňanům, ale také všem lidem celého světa. Je to služba nevyjádřitelné hodnoty.

Čínský komunistický režim nikdy nepřestal zastánce svobodného slova utlačovat. Zkušenost Googlu v Číně, kdy mu bylo režimem vyhrožováno a státní média na něj útočila, je ztělesněním bídné situace čínského lidu. Před těmi, kdo hledají volný tok informací zbývá ještě trudná cesta. Cesta pod opresivní vládou Komunistické strany Číny (KS Číny).

Historické nasměrování k větší svobodě informací ovšem nemůže být vráceno a ani zastaveno. Čínští internetový uživatelé, nezávislá média jako Velká Epocha a mezinárodní společenství budou stále říkat „ne“ pokusům KS Číny o změnu směru.

Před více než dvěma tisíci lety Konfucius řekl: „Člověk šlechetného charakteru zůstává klidný a nepřestává následovat principy ani v obtížných situacích. Naproti tomu zloduch zneklidní a klidně spáchá všechny možné špatnosti.“

Člověk by se měl držet principů, i když utrpí ztrátu peněz a škodu na vlastních zájmech. Svoboda není zadarmo. V boji za svobodu je třeba platit a lidé budou oslavovat jako průkopníky ty, kdo jsou ochotni tuto cenu zaplatit.

Dá-li se Google se svými technologickými dovednostmi na velkou misi za svobodu internetu, věříme, že internetové svobodě prorazí novou cestu. Jménem všech zaměstnanců Velké Epochy a našich čtenářů vítáme Google, aby se k nám připojil v boji o svobodu informací. Společně se snažíme o šíření pravdy a říkáme NE podvodným lžím.

Article in English

Přečtěte si:

Edoors.com zveřejnil statistiku nejnavštěvovanějších cenzurovaných stránek