Novoroční blahopřání od následovníků Falun Gong zakladateli Li Hongzhimu (foto: Minghui.org)
Novoroční blahopřání od následovníků Falun Gongu zakladateli metody Falun Gong panu Li Hongzhimu. (foto: Minghui.org)Novoroční blahopřání od následovníků Falun Gongu zakladateli metody Falun Gong panu Li Hongzhimu. (foto: Minghui.org)Novoroční blahopřání od následovníků Falun Gongu zakladateli metody Falun Gong panu Li Hongzhimu. (foto: Minghui.org) Novoroční blahopřání od následovníků Falun Gongu zakladateli metody Falun Gong panu Li Hongzhimu. (foto: Minghui.org)

Nehledě na tvrdé represe čínské komunistické vlády a zesílenou blokádu internetu v zemi následovníci duchovní praxe Falun Gong z pevninské Číny zaslali velké množství novoročních blahopřání a pozdravů svému učiteli, panu Li Hongzhimu, který v současné době žije v USA. Podle webových stránek Minghui.org, na adresu zakladatele Falun Gongu již dorazila blahopřání z více než šesti set měst a vesnic Číny.

Zástupci Asociace Falun Gong ČR uvádějí: „Již deset let jsou příznivci této pokojné čchi-kungové[1] praxe nebo každý, kdo se jich pokusí zastat, terčem brutálních represí – jsou posíláni do pracovních a „převýchovných“ táborů, krutě mučeni, aby se vzdali svého přesvědčení, mnozí umučeni k smrti."

 

Pokračující genocida

Edward McMillan-Scott, místopředseda Evropského parlamentu a člen Evropského parlamentu za Yorkshire a Humber v úterý 28. dubna 2009 na tiskové konferenci v Londýně. (Edward Stephen/The Epoch Times)
Edward McMillan-Scott, místopředseda Evropského parlamentu a člen Evropského parlamentu za Yorkshire a Humber v úterý 28. dubna 2009 na tiskové konferenci v Londýně. (Edward Stephen/The Epoch Times)

Místopředseda Evropského parlamentu Edward McMillan-Scott vede již několik let proti persekuci kampaň. „Jako místopředseda Evropského parlamentu a dlouholetý člen Výboru pro vnější záležitosti jsem vedl tři roky kampaň upozorňující na brutální a systematické pronásledování Falun Gongu v Číně," píše McMillan-Scott ve svém dopise adresovaném generálnímu tajemníkovi OSN Ban Ki-moonovi, v němž jej žádá o vyšetřování genocidy proti Falun Gongu z rukou čínské vlády.

 

 

- Fotogalerie obětí pronásledování na minghui.org ilustruje násilí páchané na stoupencích Falun Gongu jako je bití, vyhladovění nebo násilné odebírání orgánů. -

 

Obecnou příčinou zákazu Falun Gongu čínským režimem je podle pozorovatelů jeho obrovská popularita po celé zemi, která znepokojila hlavně tehdejšího vůdce komunistické strany Jiang Zemina, který se podle kritiků cítil bez zjevných důvodů ohrožen. „Buddhistické duchovní hnutí Falun Gong mělo v roce 1999 sedmdesát až sto milionů příznivců. A jen díky tomu, že se Falun Gong stal tak oblíbeným, začal ho pronásledovat navýsost paranoidní, brutální a tyranizující komunistický režim. Je to ten samý režim, který vyvraždil 70 milionů lidí svého vlastního národa, z nichž 38 milionů zemřelo hlady," píše v dopise McMillan-Scott.

 

Dokumenty o pronásledován Falun Gongu

Screenshot z dokumentu A Decade of Courage. (NTDTV.com)
Screenshot z dokumentu A Decade of Courage. (NTDTV.com)

Nezávislá televizní stanice New Tang Dynasty (NTDTV)[2] natočila unikátní sérii čtyř dokumentů nazvaných Desetiletí odvahy, mapujících období deseti let tvrdého pronásledování čínské vlády, namířeného proti následovníkům čínské duchovní školy Falun Gong.

O zdokumentování perzekuce namířené proti více než sto milionům čínských obyvatel se již v minulosti pokusil kanadský filmař Peter Rowe ve svém dokumentu nazvaném
Beyond the Red Wall (Za rudou zdí), který před začátkem Olympijských her v Pekingu 2008 odvysílala kanadská televize CBC, která jej ovšem těsně před plánovaným vysíláním stáhla a vystřihla některé jeho části, které přirovnávaly olympiádu v Pekingu k olympiádě v roce 1936, kdy se nacistické Německo, které právě potají vyhlazovalo Židy, pokoušelo vytvářet obraz světové velmoci.

 

Deset let represí proti Falun Gongu

Demonstrace v New York City na památku umučených praktikujících Falun Gongu, 9. dubna 2007. (Jeff Nenarelly/Epoch Times)
Demonstrace v New York City na památku umučených praktikujících Falun Gongu, 9. dubna 2007. (Jeff Nenarelly/Epoch Times)

20. července 2009 si lidé po celém světě připomínali desáté výročí pronásledování meditační praxe Falun Gong v Číně. Před deseti lety, 20. července 1999, tehdejší vůdce Čínské komunistické strany Tiang Ce-min postavil tuto čchi-kungovou meditační praxi mimo zákon.

Vzpomínkové akce probíhaly také v Praze na Václavském náměstí, kde pořadatelé z české Asociace Falun Gong postavili informační stánek s materiály zachycujícími mimo jiné také metody mučení praktikujících Falun Gongu v čínských vězeních a pracovních táborech. Na úrovni Opletalovy ulice vztyčili stan, v němž proběhla výstava obrazů nazvaná Neochvějná statečnost, která obsahovala díla světových umělců, kteří věnovali několik svých obrazů tématu pronásledování Falun Gongu a odporu lidí ve světě proti probíhající perzekuci. Během dne mohli návštěvníci akce vidět jak ukázky cvičení FG, tak i získat informace o současných represích v Číně. Vrcholem akce byly proslovy osobností a čtení zdravic, které zaslali vládní i duchovní představitelé České republiky a jiné české osobnosti.

Článek v ruštině


[1] Čchi-kung je skupina tradičních čínských cvičení pro rozvoj těla a mysli.
[2] New Tang Dynasty Television (NTDTV) je nezávislá multi-jazyčná satelitní televizní stanice vysílající 24 hodin denně. Její sídlo je v New Yorku. Jde o neziskovou televizní stanici, která byla založena Číňany žijícími v zámoří.
Přečtěte si:
Praha: Čeští aktivisté upozorní na genocidu probíhající v Číně