Ilustračné foto.Tréner SR 20 Ernest Bokroš.Jiri Kolis/Bongarts/Getty Images.

UFA: Slovenská hokejová reprezentácia do 20 rokov sa vo svojom treťom zápase na MS 20 v ruskej Ufe dočkala dôležitého víťazstva nad Nemeckom 2:1 po predĺžení. V pondelok 31. 12. o 11:00 (SEČ) nastúpi proti mužstvu USA. Víťaz postúpi do štvrťfinále. Nemecko odohrá zápasy o záchranu.

Po dvoch tretinách Slovenskí hokejisti prehrávali 0:1, keď v 34. minúte nemeckú presilovú hru (5:3) zakončil z bránkoviska gólom Tobias Rieder. V 45. minúte sa zblokovaná strela dostala k slovenskému utočníkovi Brunovi Mrázovi, ktorý strelou švihom prekonal inak dobre chytajúceho brankára Nemcov Marvina Cüppera a vyrovnal na 1:1.

Do konca stretnutia už gól nepadol i keď šance boli na obidvoch stranách. V 5. minútovom predĺžení využil výhodu slovenskej presilovej hry v 62. minúte obranca Peter Čerešňák a tvrdou strelou z ľavého kruhu nad pravé rameno strelil víťazný gól.

B-skupina
Slovensko "20" - Nemecko "20" 2:1 po predĺžení (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)
Góly: 45. B. Mráz (Bagin, R. Mráz), 62. Čerešňák (Daňo, Reway) - 34. Rieder (Draisaitl, Kahun). , vylúčení: 3:7 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 42:18. Rozhodovali: Nord, Sjöqvist (obaja Švéd.) - Kaderli (Švajč.), Semjonov (Est.)

Zostavy
Slovensko: A. Nagy - Čerešňák, Nechala, Rusina, Bagin, Bajaník, Korím, Buri - M. Daňo, Matis, T. Mikúš - Bíreš, B. Mráz, R. Mráz - Uhrík, Reway, Kolena - D. Hudec, B. Rapáč, Fujerík
Nemecko: Cüpper - Meirandres, Kronthaler, Ketterer, Keller, Haase, Faber, Mebus, Bar - Kahun, Reider, Draisaitl - Uvira, Ackermann, Latta - Kretschamnn, Pfoderl, Tiffels - Sekesi, Pauli, Reimer