Carlos Eduarda Holanda Bezerra z Rio de Janeira má víru, že jednoho dne se lidé změní. (Epoch Times)

Západní svět a OSN by měly zakročit, aby zastavily násilí a umožnily úctu ke svobodě náboženské víry.

Tyto a jiné odpovědi obdrželi reportéři zahraničních poboček Epoch Times ze zemí, jako je Švédsko nebo Brazílie, když se místních zeptali: „Co si myslíte, že by měl svět dělat s Islámským státem?“

Varberg, Švédsko: Rolg Gustavsson, 83 let, majitel dílny:
„Myslím, že se to zdá beznadějné a že by se tomu měla věnovat OSN a tohle násilí zastavit. Můj názor je, že by lidé spolu měli vycházet a přestat bojovat.“

Lima, Peru: Renzo Trujillo, 43 let, soukromá ostraha:
„Ve světě je mnoho náboženství a myslím si, že by se měla respektovat svoboda náboženské víry. Myšlenky a nápady člověka změnit nelze, ale v případě těchto lidí Islámského státu si myslím, že jsou to velmi extrémističtí lidé. Například měli by dát ženám svobodu, aby se mohly rozvíjet. Ohledně rodiny jsou velmi autoritářští a mají mnoho zákazů. Dnes by takový způsob života neměl existovat. Nevěřím, že po nich jejich náboženství žádá, aby se takto chovali.“

Zaragoza, Španělsko: Azahara Galvez Herencia, 29 let, podnikatel:
„Věřím, že by západní svět měl zakročit, aby islámský stát nepokračoval v ataku a nakonec aby zmizel. Aby dosáhli cílů pár jedinců, nutí trpět nevinné lidi. Na jejich náboženských, politických ani jakýchkoli jiných okolnostech moc nezáleží. Činí něco strašného a někdo musí zakročit, aby přestali.“

Puerto Montt, Chile: Irma Vergara, 67 let, statkářka:
„Věřím, že ty země, které jsou do toho zapojené, by se o to měly postarat samy, protože kdyby se zapojily všechny západní země, tak by vypukla světová válka. Také se zdá, že tu jsou i jiné zájmy, které s tou situací souvisejí.“

Argentina, Mario Arcusin, 65 let, obchodník:
„Je to komplikovaná záležitost: nejdříve musíme porozumět tomu, jak myslí. Zaprvé je to otázka náboženství, zadruhé územní. Vykládají si Korán – a nedovolí žádný jiný výklad – že islám je jediné právoplatné náboženství na jejich území. Kdokoli, kdo nevyznává toto náboženství, musí konvertovat nebo zemřít. Během posledních  deseti let v Iráku, Sýrii a Libanonu zemřelo z tohoto důvodu 120 000 křesťanů. Během té doby neexistoval Islámský stát, což znamená, že obyvatelé toho místa se podporovali a myslí podobně – jsou fanatikové... No, já si nemyslím, že se dojde k řešení skrze vyjednávání, pokud je nepřesvědčí lidé z jejich strany. Tou druhou cestou je válka, což je pro západní kulturu příliš agresivní.“

Rio de Janeiro, Brazílie: Carlos Eduardo Holanda Bezerra, 35 let, umělec a model:
„Věřím a myslím si, že vše je politické, a nikdo nepoužívá 'lásku', aby věci vyřešil, ale místo toho zabíjí – lidé nemají co jíst, a každý si prostě chce koupit zbraně a drogy pro takové příležitosti. A tito politikové, kteří žijí jen pro to, aby získali a získali - jsem unaven takovou nestoudností. A svět ví, že jsme zde jen dočasně, a necháváme [ty následky] pro budoucí generace. Mám víru, že jednoho dne se lidé změní, vím, že já už tu nebudu, ale pro teď
udělám, co, musím udělat, svoji část. Následuji své srdce, a poté vidím důsledky.“