Poslední zápas v Izraeli s Hapoelem Tel Aviv, do kterého vkládalo mužstvo Mladé Boleslavi tolik nadějí, skončil pouze remízou 1:1, a na postup do jarní sezony poháru UEFA nestačí.

Jeden se raduje, druhý kroutí hlavou

Trenér místních, Icak Šum, hodnotil výkon svých svěřenců pozitivně. „I když jsme dnes nevyhráli, tak musím být spokojen. Chtěli jsme především postoupit a to se nám podařilo. Přestože jsme měli plno šancí,  nastřelili dvě tyče a měli k vítězství blíže, tak mi jen remízový výsledek nevadí,“ svěřil se.

Hráči Mladé Boleslavi byli se svým výkonem docela spokojeni, o jejich kouči Dušanu Uhrinovi se to však říct nedá. Podle něj se jeho mužstvo mělo víc snažit, nepodali maximální výkon a tím již definitivně ztratili šanci pokračovat ve hře na jaře.

Chtělo to trochu více štěstí

Mladoboleslavští od vítězství nebyli až tak daleko. Poté, co Barda dal svůj gól, Češi věděli , že musí dát dva, aby dosáhli na kýžený postup. V 38.minutě se zdařilo –  Kysela zakončil krásnou akci Matějovského a Kuliče. Stačil už jen jeden gól. Ve zbytku prvního poločasu se vše ještě mohlo změnit, ale to by Sedláček ani Poláček nemohli promarnit svoje  šance.

Ve druhém poločase hráči ale dostatečně nebojovali. První a poslední neproměněná gólová naděje se jim díky Kuličovi naskytla až 3 minuty před koncem…

Dobrá zkušenost

I přes neúspěch český tým nepropadl zoufalství. Kouč i hráči se shodli na tom, že hrát o pohár byla výborná zkušenost, navíc první svého druhu. Český celek je názoru, že nasbíraná ponaučení v příštích sezónách zúročí.