(Shutterstock*)
Většina dospělých klientů, kteří ke mně chodí, prodělala v dětství odstranění mandlí. Velmi často nosních, ale i krčních. Údajně jednoduchý zákrok, který s sebou někdy nese komplikace zdravotní, fyzické a mnohdy, dle popisu klientů, psychické trauma na celý život.

Přitom tento zákrok je ve většině případů naprosto zbytečný a stal se už jakousi rutinou.

Potíže s mandlemi u dětí i dospělých lze řešit zcela bezbolestně a bez psychického traumatu pomocí tradiční čínské medicíny.

Zvětšení mandlí je většinou následkem infekce horních cest dýchacích. Léčba antibiotiky, mnohdy zbytečná, tento problém zcela neodstraní. Zůstává škodlivina, kterou použití antibiotik spíše posílí. Jejich opakované použití ji ještě více upevní. Stav zhoršuje a někdy je i jednou z příčin nadměrná konzumace sladkého.

Typickými příznaky jsou nosní hlas, huhňání, chrápání, otok mandlí, otok a zánět hltanu, neklid, nechutenství, neklidný spánek.

Škodlivinou je vlhkost, horkost a hlen usazený v hlavě – dutinách a mandlích nosních i krčních, které jsou kontrolovány čchi meridiánu žaludku.

Při léčbě jsou použity speciální směsi čínských bylin na odstranění horkosti a vlhkosti na nosních a krčních mandlích, v krku, dutinách. Řeší vlhkou horkost a hlen na úrovni hlavy a meridiánu žaludku.

Účinnost této léčby je vysoká a po jejím dokončení příznaky zcela odezní. Žádný zákrok tedy není nutný.

Závěrem připomínám, že léčba je zcela individuální. Tedy u každého je složení bylin trochu jiné, aby přesně odpovídalo aktuálnímu stavu organismu.


Petr Khür je praktikem tradiční čínské medicíny od roku 1996. Vystudoval Evropskou univerzitu TČM a na farmaceutické fakultě UK, obor léčivé rostliny. Je členem Československé Sinobiologické společnosti a Česko-čínské společnosti. Svou praxi provozuje v Praze. Jeho blog naleznete na http://tcm-khur.blogspot.co.uk/.


Čtěte také:

Léčba dětí tradiční čínskou medicínou – akutní infekce, nachlazení, kašel

Léčba dětí tradiční čínskou medicínou I.* Obrázek dětského lékaře od Shutterstock