Chorvatský hrdina Mandžukič. (Christof Koepsel/Getty Images)
Chorvatský hrdina Mandžukič. (Christof Koepsel/Getty Images)

Neděle, třetí den evropského fotbalového šampionátu, patřila C skupině. Chorvatsko v ní porazilo Irsko; Itálie se Španělskem remizovaly.

Úvodní zápas večera sehráli úřadující mistři světa Španělé s Itálií. Na stadionu v polském Gdaňsku se gólově prosadil jako první nejstarší italský útočník Antonio Di Natale (34) a to v 61. minutě. O tři minuty později ale následovala odpověď v podobě pětadvacetiletého středopolaře fotbalového velkoklubu FC Barcelona. Stav 1:1 se už do konce utkání nezměnil, a tak si každý tým přišel na jeden bod. Zápas byl bohatý na žluté karty, maďarský sudí Viktor Kassai jich rozdal sedm.

V Poznani pak navázal duel Irska a Chorvatska. Zatím nejrychlejší gól turnaje zabezpečil Chorvatům Mario Mandžukić ve třetí minutě. V devatenácté pak srovnal obránce Leicestru St. Ledger. Klid do chorvatské šatny vnesl před koncem prvního poločasu Jelavić a na začátku druhé poloviny zpečetil na 3:1 pro Chorvaty svým druhým gólem Mandžukić. Chorvati si tak zabezpečili umístění v čele skupiny C. Naopak, Irsko je bez bodu a výhledově je jeho úspěch na postup ze skupiny velice malý - čekají jej totiž úřadující mistři a exmistři světa - Španělsko a Itálie.

Skupina C
Země Z V R P GV GI +/- Body
1. Chorvatsko 1 1 0 0 3 1 2 3
2. Španělsko 1 0 1 0 1 1 0 1
2. Itálie 1 0 1 0 1 1 0 1
4. Irsko 1 0 0 1 1 3 -2 0

 

Čtěte také:

EURO 2012: Dánsko překvapivě zdolalo Nizozemsko, tři body šly i do Německa

Česko dostalo na úvod Eura studenou sprchu