Staro-nový trenér Michal Bílek. (AFP/SAMUEL KUBANI)
Staronový trenér Michal Bílek. (AFP/SAMUEL KUBANI)

Fotbalová asociace ČR se v sobotu rozhodla prodloužit Michalovi Bílkovi angažmá v roli trenéra národního fotbalového týmu. Důvěru dostal na dalších 12 měsíců, resp. až do léta roku 2014 s podmínkou, že se jeho tým kvalifikuje na Mistrovství světa v Brazílii 2014.

„Chci dát jasný signál veřejnosti i hráčům, že Michal Bílek má moji plnou důvěru. Jde o uznání kvalit současného trenéra,“ obhajuje své rozhodnutí Miroslav Pelta, šéf FAČR.

Fotbaloví fanoušci ale rozhodnutí Pelty až tak příznivě nehodnotí - v anketě serveru idnes.cz s Peltou nesouhlasí přes 1 500 hlasů ze 1 750 (v čase 23:30 27.5.2012).

Podepsání kontraktu se uskuteční, až se reprezentace vrátí ze soustředění v Bad Waltersdorfu, ještě před Evropským šampionátem.

 

EURO 2012

V sobotním přípravném zápase na EURO porazilo české Áčko Izrael 2:1.

Evropský šampionát započne 8. června. Česko bude hrát ve skupině A s Ruskem (8. června), (12. června) Řeckem a domácím Polskem (16. června).

Další tři skupiny mistrovství jsou B (Nizozemsko, Dánsko, Německo, Portugalsko), C (Španělsko, Itálie, Irsko, Chorvatsko) a D (Ukrajina, Švédsko, Francie, Anglie)

Do čtvrtfinále postoupí dva nejlepší týmy z každé skupiny. Následovat bude semifinále a 1. července se pak rozhodne o vítězi turnaje.

 

Čtěte také:

Česko dostalo na úvod Eura studenou sprchu