Farmaucetická manažerka paní Lu Š-pching. (Lu Š-pching)
Farmaucetická manažerka paní Lu Š-pching (Lu Š-pching)

 

V rámci mezinárodního festivalu proti totalitě nazvaného Mene Tekel přijede do Prahy bývalá čínská vězeňkyně svědomí paní Lu Š-pching.

 Ve čtvrtek 23. února v 18.00 v pražské Městské knihovně na Mariánském náměstí veřejně promluví o svých zážitcích z Číny.

Farmaucetická manažerka paní Lu Š-pching, narozená v roce 1967, byla zatčena v roce 1999 čínskou policií spolu se sestrou a jejím přítelem. Důvodem bylo, že se věnovali čínské čchi-kungové praxi Falun Gong. Ve věznici byla mučena stejně jako tisíce jejích spoluvězňů.

Po propuštění na kauci opět praktikovala Falun Gong, byla unesena a odsouzena na několik let nucených prací ve Wanjie. Později emigrovala do Finska, kde žije dodnes, a podává svědectví o zločinech současné vládnoucí diktatury Číny.

V roce 1999 zahájil čínský komunistický režim kampaň zacílenou na zničení praxe pro rozvoj těla a mysli (cvičení a morální principy) zvané Falun Gong. O deset let později má tato kampaň na svědomí desítky milionů životů, zničených mučením, zneužíváním, politickým útlakem a zřejmě i hrůznou praxí odebírání orgánů vězněným lidem.

Nelegálně odcizené lidské orgány politických vězňů mají podle kanadských vyšetřovatelů, bývalého tajemníka ministra zahraničí Davida Kilgoura a advokáta Davida Matase, proudit do armádních nemocnic, odkud jsou prodávány čekatelům z celého světa.

Součástí večera je projekce dokumentárního filmu „Deset let odvahy“ - čtyři okamžiky, které změnily tvář moderní Číny.

Program moderuje Jakub Šmíd, redaktor internetového portálu Velká Epocha.

Součástí projektu Den pro svobodnou Čínu je od 20. 2. do 2. 3. výstava obrazů „Neochvějná statečnost“  v Karolinu UK, Praha 1 a v hudebním klubu Vagon, Praha 1.

Více na www.menetekel.cz.

 

Související články:

V Praze proběhne výstava obrazů Neochvějná statečnost

V Praze se bude promítat filmový dokument, kterého se zalekl čínský režim