Zuzana Hejnová na první překážce v Paříži. (AP/SITA)
Zuzana Hejnová na první překážce v Paříži. (AP/SITA)
Paříž, 8. červenec 2011 - Skvělými výkony se dnes v Paříži předvedli Zuzana Hejnová na čtyřstovce s překážkami a Jaroslav Bába ve výšce. Na letošní osmé zastávce seriálu Diamantové ligy zvítězili ve svých disciplínách.

Zuzana Hejnová navázala na předešlý úspěch z Osla, kde čtyřstovku s překážkami vyhrála. Tehdy ale na startovní čáře nebyla ta největší konkurence. Dnes naše atletka dokázala, že to umí i s těmi největšími kalibry. Cílovou pásku protla jako první s časem 53,29 sekundy, což je letos nejlepší světový čas a zároveň i nový český národní rekord. O 16 setin vteřiny nechala za sebou dosavadní vedoucí překážkářku seriálu Jamajčanku Spencerovou. Zároveň ji bodově dorovnala (celkově 8 bodů) a sesadila z postu jedničky v lize.

K dalším úspěchům českých barev přispěl výškař Jaroslav Bába. Ten dnes spolu s Rusem Alexejem Dmitrikem překonal hranici 2,32 metru, a podělil se tak s ním o první místo. Byl to jeho nejlepší pokus sezóny.

Slušným hodem se předvedla i Barbora Špotáková. Její druhý pokus v pořadí doletěl letos nejdál – jeho hodnota byla 67,57 metrů. Tento pokus ale na prvenství nestačil. Nejlepší hod 68,01 m předvedla (letos jen jednou poražená) Němka Obergföllová.

 

"S výkonem jsem spokojená, protože podmínky nebyly zdaleka ideální. Cítím, že to jde kupředu správnou cestou, ale musím být ještě trpělivá. Věřím, že vítězství zase přijde,“ prozradila světová rekordmanka Špotáková.

Svůj nejlepší pokus sezóny v trojskoku předvedla slovenská reprezentantka Dana Veldáková. Skočila 14,25 metru, za což ji patřilo šesté místo.

 

Čtěte také:

Diamantová liga: Hejnová v Oslu excelovala, Frydrych opět v čele oštěpařů