Lucie Hradecká (vlevo) a Andrea Hlaváčková (vpravo) si užívají sladké vítězství. (AP/SITA)
Paříž, 3. červen 2011 – Zatím co singlistům se na letošním French Open moc nedařilo, ve čtyřhře si razily cestu vpřed Hradecká s Hlaváčkovou. Do turnaje vstoupily jako nenasazené a postupně vyřadily turnajové osmičky (Benešovou a Záhlavovou Strýcovou), dvojky (Peschkeovou a Srebotnikovou), trojky (Kingovou a Švedovovou) a nakonec v dnešním finále sedmé nasazené Mirzaovou(IND) a Vesninovou(RUS).

Do zápasu nakročily naše ženy slušným tempem, když vedly 5-1 v prvním setu. Ukončily ho po 42 minutách ve svůj prospěch 6-4. Ve druhém dějství zlomily soupeřkám podání hned na začátku a po 39 minutách jej dotáhly do vítězného konce v poměru 6-3.

Obě dámy si tak odnáší nejcennější trofej v kariéře spolu se slušnou odměnou 330 000 EUR (dohromady).

"Čeho jsme teď dosáhly, to mi asi dojde, až přijde večer a budu chtít usnout, ale určitě je to úplně neuvěřitelný úspěch," řekla Hradecká Radiožurnálu. "Je to moc příjemný pocit a myslím, že si to strašně zasloužíme," dodala Hlaváčková.

Dalšími ostře sledovanými zápasy byly semifinálové mužské dvouhry na centrálním kurtu Philippa Chatriera. V nich nejdříve porazil Nadal(ESP) Murrayho(GBR) 6-4, 7-5 a 6-4. A v dalším zápase se postarala o senzaci bývalá světová jednička Federer(SUI), který utnul „nekonečnou“ vítězní sérii Djokoviče(SRB). Švýcar ho zdolal za tři hodiny a 39 minut 7-6, 6-3, 3-6 a 7-6 a utká se tedy ve finále s Nadalem. Právě Srb si na dvorcích Rolanda Garrose brousil zuby na zisk prvního antukového grandslamu a prvenství v řebříčku ATP. I když ono prvenství ještě Djokovič získat může, a to v případě, že Federer porazí ve finále Nadala.