Peter Frühauf zo Slovana (vľavo) a Tibor Višňovský zo Skalice počas zápasu 43. kola Slovnaft extraligy medzi tímami HC Slovan Bratislava a HK 36 Skalica. Bratislava, 14. 1.  2011. (SITA)
Peter Frühauf zo Slovana (vľavo) a Tibor Višňovský zo Skalice počas zápasu 43. kola Slovnaft extraligy medzi tímami HC Slovan Bratislava a HK 36 Skalica. Bratislava, 14. 1.  2011. (SITA)
43. kolo hokejovej Slovnaft extraligy začalo utorňajšou predohrávkou v Košiciach, ktoré privítali Duklu Trenčín. Z úvodného tlaku Košičania vyťažili dva góly, v tretej tretine kapitán domácich Peter Bartoš pridal tretí gól. Keďže Dukle sa do konca zápasu skórovať nepodarilo, zo shutoutu a z troch bodov sa mohli tešiť domáci Košičania.

Druhý Poprad prehral na ľade tretej Banskej Bystrice 4:6, keď rozhodujúcou sa stala druhá tretina, v ktorej domáci strelili súperovi štyri góly. Slovan doma po 11. minútach viedol nad  Skalicou 3:0 a okrem herne slabšej druhej dvadsaťminútovky si pripísal  víťazstvo 4:1. Víťazstvo 4:0 nad Zvolenom posunulo Nitru na ôsmu postupovú priečku pre play off. Brankár Nitry Ján Laco zaknihoval shutout. V nedeľu 16.1. je na programe 44. kolo a v ňom šláger kola medzi domácou Banskou Bystricou a Slovanom Bratislava.

11.1. 2011 utorok
HC Košice - Dukla Trenčín 3:0 (2:0, 0:0, 1:0)
Góly: 3. Tomík (Deyl), 4. Andrašovský (M. Šterbák), 48. Bartoš (Dravecký, Gron)
Vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Rudý, Jankovič a Kalina, 4756 divákov

14.1. 2011 piatok
HK Nitra - HKm Zvolen 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)
Góly: 10. Rais (Fabian, Podstavek), 15. Uhnák (Štumpf, Podstavek), 39. Spilar (M. Štefanka), 58. H. Ručkay
Vylúčení: 4:3 na 2 min, navyše: L. Gabriš (Nitra) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška - Návratek, J. Tvrdoň, 2625 divákov

MsHK DOXXbet Žilina - MHC Mountfield 3:2 po predĺžení (1:1, 0:0, 1:1 - 1:0)
Góly: 15. Smotrila (Petruška, M. Horský), 59. Hreus (V. Nemec, Heš), 61. D. Devečka (V. Nemec, Vala) - 14. Jabrocký (Uram, M. Beran), 56. Jabrocký (Novotný, Uram)
Vylúčení: 6:4 na 2 min, navyše: Zeliska (MHC Mountfield) na 10 min za nešp. správanie, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lauff - M. Korba, Smrek, 1656 divákov

HC Slovan Bratislava - HK 36 Skalica 4:1 (3:0, 0:1, 1:0)
Góly: 3. Lipiansky (Kapuš, Štajnoch), 7. Vaic (Preisinger, Lipiansky), 11. Vaic (Lipiansky), 47. Kapuš (M. Bakoš, Hujsa) - 21. Lušňák (Jarolín, Románek)
Vylúčení: 6:5 na 2 min, navyše: D. Skokan (Slovan) na 10 min za napadnutie zozadu, presilovky: 0:1, oslabenia: 1:0, rozhodovali: D. Konc - Valach, Stano, 2764 divákov

HC'05 Banská Bystrica - HK Poprad 6:4 (1:1, 4:2, 1:1)
Góly: 18. Lažo (Cebák, M. Hudec), 21. Miroslav Hlinka (Hvila), 24. J. Sýkora (Cebák, Lažo), 26. Cebák (M. Hudec), 32. Weissmann (Hvila, Šechný), 51. Miroslav Hlinka (Hvila, Vantroba) - 2. A. Lapšanský (A. Kroták), 32. A. Lapšanský (J. Brejčák, S. Jasečko), 39. Kmiť (A. Kroták), 58. Kmiť (A. Lapšanský)
Vylúčení: 7:6 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Gašparík - Bundil, Horínek, 2681 divákov