A-skupina:

CFR Kluž - Girondins Bordeaux 1:2 (1:2)
Góly: 9. Dani - 6. Gourcuff, 38. Wendel ŽK: 42. Dani, 81. Muresan - 17. Gourcuff, 20. Wendel, 39. Diawara, rozhodoval: Massimo Busacca (Švajč.), 20 000 divákov

Bordeaux porazilo Kluž už po druhýkrát a poslalo Kluž na chvost skupiny A. Skupina je ale vyrovnaná a postúpiť môže ešte každé mužstvo. Hosťujúci Yoann Gourcuff poslal Bordeaux do vedenia už po 6. minútach, následne Dani nato vyrovnal, no priamy kop hosťujúceho Wendela z 38. minúty stačil Bordeaux na víťazstvo. Bordeaux je na druhom mieste, len o bod za Chelsea, s ktorou sa stretne v ďalšom kole.

AS Rím - FC Chelsea 3:1 (1:0)

Gól: 34. Panucci, 48. a 58. Vučinič - 75. Terry, ŽK: 67. Perrotta - 33. Deco, ČK: 80. Deco (Chelsea) po druhej ŽK, rozhodoval: Luis Medina Cantalejo (Šp.), 25 000 divákov

Na Olympijskom štadióne v Ríme hostil AS Rím FC Chelsea a po víťazstve domácich 3:1,  zaslúžené tri body zostali doma a vrátili nádej Rimanom postúpiť do vyraďovacej fázy Ligy Majstrov. Bola to len druhá porážka FC Chelsea pod taktovkou Luiz Felipe Scolariho a vôbec prvá pre anglický klub v tomto ročníku  Ligy Majstrov.

Tabuľka A skupiny:

1.Chelsea     4 2 1 1 6:3 7
2. AS Rím     4 2 0 2 7:5  6
3. Bordeaux     4 2 0 2 4:8 6
4. Kluž         4 1 1 2 3:4  4

B-skupina:

Anorthosis Famagusta - Inter Miláno 3:3 (2:2)
Góly: 31. Bardon, 45. Panagi, 50. Frousos - 13. Balotelli, 44. Materazzi, 80. Cruz, rozhodoval: Laurent Duhamel (Fr.), 20 000 divákov

Julio Cruz zabránil víťazstvu cyperskej Famagusty nad Inter  Milánom gólom v záverečných minútach zápasu a zažehnal tak hroziace prekvapenie v B skupine na úkor Inter Milána. Inter je s 8 bodmi na čele skupiny B a o svojom postupe do vyraďovacej fázy môže  definitívne rozhodnúť už v ďalšom kole.

Werder Brémy - Panathinaikos Atény 0:3 (0:0)
Gól: 58. Mantzios, 70. Karagounis, 83. Tziolis, rozhodoval: Viktor Kassai (Maď.), 35 000 divákov

Snahu o prvé víťazstvo  Brém  na domácom Weserstadium  v skupine B pochovali tromi gólmi z druhého  polčasu Aténčania, ktorí sa týmto víťazstvom dostali práve pred Brémy, ktoré sú s tromi predchádzajúcimi remízami zatiaľ na chvoste B skupiny, no stále s reálnou šancou postúpiť.

Tabuľka B skupiny:
1.Inter Miláno       4 2 2 0 7:4 8
2. Famagusta      4 1 2 1 6:5 5
3. Panathinaikos 4 1 1 2 6:7 4
4. Brémy       4 0 3 1 3:6 3

C-skupina:

Sporting Lisabon - Šachťor Doneck 1:0 (0:0)
Gól: 73. Derlei, ŽK: 22. Joao Moutinho, 42. Helder Postiga - 24. Hübschmann, 54. Čigrinskij, 64. Jadson, 78. Brandao, 90.+ Kučer, rozhodoval: Alain Hamer (Lux.), 20 000 divákov

4. minúty po svojom príchode na ihrisko v 73. minúte  striedajúci Derlei zabezpečil domácim víťazstvo a posunul svoj tím do vyraďovacích bojov Ligy Majstrov. Šachťor si zahrá pohár UEFA.

FC Barcelona - FC Bazilej 1:1 (0:0)
Góly: 62. Messi - 82. Derdiyok, ŽK: 89. Costanzo (Bazilje), rozhodoval: Alexandru Dan Tudor (Rum.), 55 000 divákov

S tromi víťazstvami na svojom konte sa od FC Barcelony očakávalo ďalšie, no hosťujúci Derdiyok  v 89. minúte vyrovnávajúcim gólom odpovedal na gól  domáceho Messiho z 62. minúty. Disciplinovaný herný prejav Švajčiarov a hra s rozumom nedovolili v prvom polčase Barcelone skórovať. Trénera Kataláncov Guardiolu môže mrzieť zranenie piliera zálohy Iniestu. Naopak šťastný ťah v podobe striedania zo 60. minúty, keď poslal na ihrisku Messiho s Xavi Hernandezom mu vyšiel, keď Messi po dvoch minútach svojho pobytu na ihrisku skóroval. Konečná remíza stačila Barcelone na postup do vyraďovacej fázy.

Tabuľka C skupiny:
1.FC Barcelona     4 3 1 0 11:3 10
2. Sp. Lisabon     4 3 0 1 5:3   9
3. Šachťor     4 1 0 3 3:5   3
4. Bazilej     4 0 1 3 2:10 1

D-skupina:

FC Liverpool - Atlético Madrid 1:1 (0:1)
Góly: 90.+ Gerrard (11 m) - 37. Maxi Rodriguez, ŽK: 67. Maniche, 90.+ Pernia, 90.+ Perea, 90.+ Agüero, 90.+ Heitinga (všetci Atlético), rozhodoval: Martin Hansson (Švéd.), 45 276 divákov (vypredané)

Ikona Liverpoolu, kapitán Steven Gerrard zachránil pre domácich aspoň bod a oddialil na minimálne ďalší zápas skupiny postupové ambície Madridčanov. Anglický reprezentačný záložník je majstrom v skórovaní v posledných minútach zápasu a potvrdil to i tentokrát.

Olympique Marseille - PSV Eindhoven 3:0 (1:0)
Góly: 30. Koné, 63. a 71. Niang, ŽK: 3. Culina, 46. E. Addo (obaja PSV), rozhodoval: Nicola Rizzoli (Tal.), 45 000 divákov

Francúzi si presvedčivým víťazstvom zachovali šancu postúpiť, no vyhliadka nasledujúcich dvoch zápasov na liverpoolskom štadióne a doma s Atléticom nestavia Olympique do veľmi lichotivej pozície.

BK Aalborg  - FC Villarreal  2:2 (0:1)
Góly: 54. Curth, 81. Due - 41. Rossi, 75. Guille Franco, ŽK: 65. Due - 52. Godin, 80. Guille Franco, 90.+ Cani, rozhodoval: Bertrand Layec (Fr.), 10 000 divákov

Celtic Glasgow  - Manchester United  1:1 (1:0)
Góly: 13. McDonald - 84. Giggs, ŽK: 32. Nani (Manchester), rozhodoval: Tom Henning Övrebö (Nór.), 58 000 divákov
Stálica Manchesteru  United, Ryan Giggs,  v závere zápasu vyrovnal a priblížil svoj tím bližšie k bránam vyraďovacej fázy Ligy Majstrov. I najvyššia návšteva 4.kola nepomohla Celticu k víťazstvu, ktorý stále čaká na prvé víťazstvo v skupine.

E-skupina:
1. Manchester Utd. 4 2 2 0 7:1   8
2. Villarreal            4 2 2 0 9:5   8
3. Celtic            4 0 2 2 1:5   2
4. Aalborg           4 0 2 2 5:11 2

F-skupina:

AC Fiorentina  - Bayern Mníchov  1:1 (1:0)
Góly: 11. Mutu - 78. Borowski, ŽK: 90.+ Montolivo - 45.+ Borowski (Bayern), rozhodoval: Alberto Undiano Mallenco (Šp.), 40 000 divákov

Olympique Lyon  - Steaua Bukurešť  2:0 (1:0)
Góly: 44. Juninho, 89. Reveillere, ŽK: 30. Cris, 78. Juninho - 30. Kapetanos, 34. Stancu, 59. Goian, rozhodoval: Manuel Mejuto González (Šp.), 38 000 divákov

Arsenal Londýn  - Fenerbahce Istanbul  0:0
ŽK: 22. Djourou, 76. Van Persie - 19. Selcuk Sahin, 47. Lugano, 72. Gökcek Vederson, rozhodoval: Roberto Rosetti (Tal.), 55 000 divákov

Dinamo Kyjev  - FC Porto  1:2 (1:0)
Góly: 22. Milevskij - 69. Rolando, 90.+ Lucho, ČK: 90.+ Lucho (Porto) po druhej žltej, ŽK: 31. El Kaddouri - 57. Pedro Emanuel, 58. Hulk, 84. Rodriguez, 87. Lucho, rozhodoval: Konrad Plautz (Rak.), 15 000 divákov

G-skupina:
1. Arsenal      4 2 2 0 10:3 8
2. Porto     4 2 0 2 5:7   6
3. Kyjev         4 1 2 1 3:3   5
4. Fenerbahce      4 0 2 2 3:8   1

H-skupina:

BATE Borisov  - Zenit Petrohrad  0:2 (0:1)
Góyl: 34. Pogrebňak, 90.+ Danny Alves, ČK: 73. Puygrenier (Zenit) po druhej žltej, ŽK: 39. Puygrenier (Zenit), rozhodoval: Stéphane Lannoy (Fr.), 30 000 divákov

Ivan Pecha  za domácich  i Kamil Čontofalský za hostí,  sedeli  iba na lavičke náhradníkov, Tomáš Hubočan za hostí hral od 78. Min.

Real Madrid  - Juventus Turín  0:2 (0:1)
Gól: 17. a 67. Del Piero, ŽK: 31. Drenthe, 36. Guti, 51. Van Nistelrooy - 28. Sissoko, 34. Legrottaglie, 78. Mellberg, rozhodoval: Pieter Vink (Hol.), 55 000 divákov

46 rokov nevyhral Juventus na pôde Realu a v tohtoročnom meraní síl na štadióne Santiaga Bernabéa dvoma krásnymi gólmi Alessandra Del Piera sa mu to podarilo. Víťazstvom si Juve v predstihu zabezpečil postup do vyraďovacej fázy. Hrdinom zápasu bol nepochybne Alessandro Del Piero.