Predohrávané 9. kolo hádzanárskej extraligy mužov malo dnes na programe zaujímavý duel, keď druhé mužstvo tabuľky IS Košice hostilo vedúci tím Tatran Prešov, ktorý zatiaľ v slovenskej lige neprehral a ktorý hrá súbežne českú ligu, kde takisto ešte neokúsil chuť prehry.

Úvod duelu jasne v réžii hostí

Hostia z Prešova mali rýchly úvod, v ktorom si dokázali vypracovať sľubný náskok, ktorý s ďalším priebehom hry postupne zvyšovali. Už v prvom polčase odskočili domácim na desaťgólový rozdiel, potom dostali priestor aj ostatní hráči z lavičky na strane Prešova. V prvom polčase dával góly za Prešov hlavne výborne hrajúci Kozlov a aj vďaka nemu si Prešov udržoval bezpečný náskok.

Nezmenený obraz hry i v druhom polčase

V strednej časti druhého polčasu vyšlo domácim niekoľko gólových  akcií za sebou, no keď sa zdalo, že domáci tím bol najbližšie k stiahnutiu náskoku hostí, tí zvýšili tempo a znova si vytvorili bezpečný náskok.

Kvalitný Prešov nad sily Košičanov

Prešov sa ukázal ako kompaktnejšie mužstvo s rôznymi typmi kvalitných hráčov, ktorí mali jasnú výškovú prevahu, mali niekoľko veľmi kvalitných hráčov, veľmi cenných pre mužstvo, ako Kozlov a  Pekár. Na druhej strane Košice  s dosť veľkým počtom mladých hráčov  a chýbajúcim pokojom pri zakončení, bez vysokých fyzicky robustných hráčov to mali proti Prešovu ťažké. Ku cti im slúži, že bojovali až do konca zápasu.

IS Košice - Tatran Prešov 25:33 (8:15)

Najviac gólov: M. Urban 5/3, T. Urban 5, J. Kolesár a Jurko po 4 - Kozlov 10/2, Fuňak 6, Pekár 5  ,Pok. hody: 5/4 - 3/2, vylúčení: 7 - 7, ČK: Guzy (Košice) za hrubý faul - Huňady (Prešov) za tri vylúčenia, rozhodovali: Baďura a Ondo-Grecula ml., 500 divákov