Praha 17.10  –  Česká policie postupně zruší bezpečnostní opatření v Praze, které před měsícem přijala vláda kvůli hrozbě teroristického útoku.  Podle mluvčího kanceláře policejního prezidenta Davida Kubaláka teroristický útok již nehrozí.

„Z informací vyplývá, že nebezpečí teroristického činu se snížilo, a proto policie redukuje množství sil a prostředků, které na zajištění policejního opatření vyčlenila. Nezbytná opatření k ochraně zdraví a majetku občanů Prahy budou pokračovat i v následujících dnech,“ uvádí.

Zpřísněná bezpečnostní opatření na území hlavního města Prahy byla přijata 23. září českou vládou, která tak reagovala na informace o údajné hrozbě teroristického útoku. Muslimští extrémisté měli podle zpravodajských služeb v Praze unést, držet jako rukojmí a nakonec zavraždit několik desítek lidí. Dále vyslovit požadavky, jako například stáhnutí amerických vojáků z Iráku, a nakonec měli vyhodit jednu z pražských synagog do vzduchu.

Ministr vnitra Ivan Langer tehdy uvedl, že informace o teroristickém ohrožení byla vyhodnocena jako „doposud nejvážnější“.