Image

Falešné webové stránky jsou téměř k nerozeznání od originálu (MV ČR)

PRAHA 12.10. - Včera, 11. října, se ve schránkách elektronické pošty některých zákazníků služby internetového bankovnictví České spořitelny Servis24 objevily falešné e-maily, které se pokoušeli přes odkaz na zdánlivě důvěryhodné webové stránky vylákat z uživatelů přístupové informace k jejich účtům, uvádí tisková zpráva ČS.

Česká spořitelna v tiskové zpráva uvádí, že většina klientů díky dobré informovanosti na e-mail nereagovala a informovala banku. Doporučuje, aby zákazníci, kteří přesto své údaje na falešné stránce zadali, okamžitě zablokovali svou službu Servis24, což mohou udělat například zadáním 3x nesprávného hesla, v pobočce ČS, nebo telefonicky.

Zároveň ČS vyzývá klienty, aby nikdy neposílali své přístupové informace (např. PIN kódy a bezpečnostní hesla) prostřednictvím e-mailů. Dostanou-li se takové informace do nepovolaných rukou, může člověk během několika vteřin přijít o všechny své úspory.

Podle ČS zneužité e-mailové adresy nebyly získány z její databáze. Mluvčí České spořitelny Laďka Hadravová uvedla, že zprávy byly zřejmě rozesílané náhodně a zatím nejsou žádné zprávy, že by byl některý z klientů poškozen.

Případem se již začala zabývat Policie ČR.

 

Pro informaci znění falešné e-mailové zprávy:

Dobry den vazeni klienti!

Leto roku 2006 bylo pro Banku nejzavaznejsim z hlediska poctu nelegalnich operaci.
Cim dal vice maji podvodnici zajem o duvernou informaci nasich zakazniku.
Velke mnozstvi lidi se na nas obraci s zadosti zamezit vzniku nebezpeci ztraty peneznich prostredku z uctu.

S ohledem na soucasny stav vyhlasuje Banka nasledujici mesic za mesic boje s frodem.
Do 1.listopadu musi vsechny nasi klienti aktivovat novy system bezpecnosti vlastnich uctu.
Provedli jsme velkou praci pro zlepseni bezpecnosti. System byl zkontrolovan uznavanymi odborniky v oboru elektronickych plateb, a vsechny nezavisli experti potvrdili ucinnost systemu proti frodu. Z duvodu nebezpeci mozneho zneuziti techto udaju podvodniky nejsou tyto data zverejnena v otevrenych zdrojich.

Vy jste byl (a) zvolen (a) jako jeden z ucastniku finalniho stadia testovani systemu.

V soucasne dobe Vam navrhujeme vyuzit odkaz https://www.servis24.cz/ebanking-s24/ a standardnim zpusobem prihlaseni do Internet bankingu aktivovat novy bezpecnostni system. V aktualnim stadiu provozu jsou mozne nektere nesrovnalosti. Pripoustime jejich existenci, a proto prosim nezasilejte dodatecne popisy vznikajicich potizi, prace na jejich odstraneni jiz probihaji.

Musime Vas informovat o bezpodminecnem pouziti noveho systemu od listopadu, v opacnem pripade budou Vase ucty zablokovany do okamziku uplne identifikace Vasi osoby. Proto doporucujeme v nejkratsi mozne dobe prejit na novy bezpecnostni standard.

S pozdravem, Oddeleni Banky pro ochranu pred frodem.