Ilustrační foto. (Harold Cunningham/Getty Images)

Plzeň, 16. červenec 2013 – V úvodním zápase druhého předkola Ligy mistrů zdolala Plzeň na domácí půdě Sarajevo 4:3.

I když se Viktorka snažila držet soupeře pod tlakem celý zápas, byli to právě fotbalisté Željezničaru, kteří otevřeli skóre a maximálně využívali chyby v obraně českého mistra rychlými brejky.

O postupu Plzně do třetího předkola Ligy mistrů se rozhodne v odvetném zápase, jenž se koná v Bosně za týden 23. července od 21,00.

FC Viktoria Plzeň 4 : 3 Željezničar Sarajevo
(0:0)

První poločas úvodního zápasu mezi Plzní a Sarajevem končil bezbrankovou remízou. Šancí přitom ale nebylo u plzeňských málo. Jen samotný hrot Viktorky Tecl měl čtyři příležitosti. Na druhé straně, gólman soupeře Hadžič předváděl skvělé zákroky.

Do druhé půle vykročili naši fotbalisté vlažně. Toho využil v 52. minutě středopolař Tomič a k našemu úžasu otevřel skóre. Reputaci plzeňským napravil v 63. minutě Čišovský střelou ve skluzu. O tři minuty později dostal českého mistra do vedení Kolář dorážkou do prázdné brány. A v sedmdesáté šesté přidal Kolář ještě jeden. Vedení 3:1 nechalo naše borce trošku neobezřetné, čehož využil v 78. minutě Bajič, když namazal úplně volnému Selimovičovi, pro kterého už nebyl problém snížit na 3:2. O tři minuty později vstřelil na 4:2 Rajtoral. Poslední slovo ale měl Bučan, který po dalším využitém brejku snížil na konečných 4:3.

„Kdyby to bylo normální ligové utkání, řeknu, že bylo výborné. Z pohledu pohárů je ale ten výsledek pro nás velice složitý. Pohárové utkání se musí hrát z pohledu defenzivy trochu jinak, ne abychom dostali tři góly," řekl pro ČTK trenér Viktorie Vrba. A k odvetnému zápasu dodal: „Vyhráli jsme, takže doufám, že ta naše šance je neustále velká. Přiznávám ale, že nás v Sarajevu asi čeká velice těžké utkání s plným hledištěm.“

Trenérský protějšek byl s výsledkem samozřejmě spokojený, pro ČTK uvedl: „Viděli jsme poměrně podivný zápas. V prvním poločase se téměř nic nedělo, v druhém se děly velké věci. Všichni, co rozumí fotbalu, mohli lehce poznat, že rozdíl mezi oběma týmy je značný. Ale výsledek někdy může být odlišný.“ Nicméně, šance na postup Sarajeva ani on sám nevidí moc reálně.