Najproduktívnejší hráč Tipsport extraligy skaličan Žigmund Pálffy. Foto: ilustračné. (SITA)

Prvé dva tímy  tabuľky Tipsport extraligy zaváhali v 41. kole na domácich štadiónoch. Košice v derby podľahli Popradu 2:3 po predĺžení, nedarilo sa ani Slovanu, ktorý  nestačil na domácom štadióne Martinu a podľahol mu 2:3 po predlžení.

Zaváhanie prvých dvoch mužstiev využila tretia Skalica na stiahnutie manka a vysokým víťazstvom 9:1 nad Zvolenom si pripomenula časy nie až tak dávno minulé. Najlepší kanonier Tipsport extraligy Žigmund Pállfy dosiahol 5 asistencií a so 73 bodmi s veľkým náskokom vedie ligovú produktivitu. Trenčín tesne zdolal poslednú Nitru 3:2. Jozef Stümpel zaznamenal jednu asistenciu. Slovan v piatok 27. 01. privíta na svojom štadióne o 18:00h tretiu Skalicu.

HK 36 Skalica - HKm Zvolen 9:1 (2:0, 6:0, 1:1)
Góly: 7. Vyrúbalík (Pálffy), 17. Lušňák (Kloz), 21. Obdržálek (Vyrúbalík, Pálffy), 25. Obdržálek (R. Školiak, Pálffy), 29. R. Konečný (Pálffy, R. Školiak), 31. Šátek (Holovič), 36. Kutálek (T. Višňovský), 37. Klejna (z trest. strieľania), 50. R. Školiak (Obdržálek, Pálffy) - 51. Otčenáš (Leskovjanský, Škvaridlo)

Vylúčení: 6:8, navyše: Ťavoda (Zvolen) 10 min za nešportové správanie 10 min, presilovky: 4:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Homola, R. Polák - Orolin, J. Tvrdoň, 2 316 divákov

Hlasy

Peter Oremus (tréner Skalice): „Museli sme už vyhrať. Dnes pred zápasom sme si rozobrali hru a prístup. Som spokojný ako hráči pristupovali k hre a k zápasu."

Jozef Škrak (tréner Zvolena): "Ťažko hodnotiť dnešný zápas. Rozdelil by som ho na dve časti. Góly, ktoré sme dostali počas signalizovaných vylúčení plus trestné strieľanie a tú druhú časť - 3:1 v rovnovážnom stave. Skalica bola lepšia najmä v presilových hrách a iných herných činnostiach a zaslúžene vyhrala."

HC Košice - HK AutoFinance Poprad 2:3 po predĺžení (1:1, 0:0, 1:1 - 0:1)
Góly: 17. Michel Miklík (M. Novák, Kolba), 58. Slimák (Dravecký, Martin Chovan) - 14. R. Rapáč (Kútny, Michal Chovan), 57. Vaic (P. Svitana), 62. Balán (Kovačevič)
Vylúčení: 7:8 na 2 min, navyše: 46. Škovira (Poprad) na 10 min za nešp. správanie, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: P. Grečko - P. Korba, M. Smrek, 6414 divákov

Hlasy

Miroslav Ihnačák (tréner Košíc): „Zápas sme si prehrali sami, mali sme veľké množstvo šancí, ale nevyužili sme ich. Súper pri tom vyťažil z minima maximum. V predĺžení sme spravili chybu a to nás stalo víťazstvo."

Róbert Spišák (asistent trénera Popradu): „V prvej tretine sme hrali veľmi dobre, takticky disciplinovane. V druhej prevzal réžiu súper, v tretej sme ustáli niekoľko oslabení, čo bolo dôležité. Podarilo sa nám streliť druhý gól, ale domáci hneď na to vyrovnali. Predĺženie skončilo v náš prospech podľa mňa zaslúžene."

Dukla Trenčín - HK Nitra 3:2 (1:0, 1:0, 1:2)
Góly: 15. Pardavý (Melichárek, Hlubuček), 32. O. Mikula (Sojčík, Lelkeš), 49. Sojčík (O. Mikula, Gabriš) - 43. Hamrák (G. Saliji), 51. Tománek (H. Ručkay, Stümpel)
Vylúčení: 7:9 na 2 min, navyše: 13. A. Šťastný na 10 min za nešp. správanie, 43. Biro na 10 min za úder do oblasti hlavy a krku - 46. Mašlonka na 10 min za úder oblasti hlavy a krku, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák - Návratek, Kacej, 1290 divákov

Hlasy

Róbert Kaláber (tréner Trenčína): Uvedomovali sme si dôležitosť tohto zápasu, preto sme chceli hrať od začiatku aktívne. Začalo sa nám však dariť až od druhej polovice prvej tretiny, kedy sme sa po prvom strelenom góle upokojili.

Aj v druhej časti sme sa snažili hrať zodpovedne a podarilo sa nám náš náskok zvýšiť. Tretiu tretinu sme si zbytočne zdramatizovali aj viacerými vylúčeniami, preto sme mali nervy až do konca zápasu, ale teší nás, že sme nám v ňom podarilo zvíťaziť."

Karol Kolečáni (tréner Nitry): „Chceli sme v tomto zápase potvrdiť naše dobré výkony z predchádzajúcich kôl. Na začiatku sme však hrali príliš staticky a Trenčín nás zatlačil. Až v druhej tretine sa náš výkon zlepšil a vyrovnali sme hru, ale dostali sme druhý gól.

Hráči však bojovali a chceli, ale na našu škodu sme počas vlastného tlaku inkasovali rozhodujúci tretí gól. Mužstvo sa až do konca zápasu nevzdalo, ale na vyrovnanie nám chýbalo možno trochu šťastia."

HC Slovan Bratislava - MHC Mountfield Martin 2:3 po predĺžení (0:0, 2:0, 0:2 - 0:1)
Góly: 21. Lipiansky (Šatan, P. Frühauf), 40. Kukumberg - 43. Markovič (Šišovský, Galamboš), 60. Galamboš (Markovič), 65. Kriška (Sobota, M. Výborný)
Vylúčení: 4:6 na 2 min, navyše: 62. V. Škoda (Martin) 10 min nešp. správanie, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Müllner - Stano, Brath, 4451 divákov.

Hlasy

Miroslav Mosnár (asistent trénera Slovana): „Zápas sa mi hodnotí len veľmi ťažko. Dostali sme sa do herného kŕča. Súper dobre bránil, my sme sa len ťažko presadzovali. Záver už bol taký, aký bol. Takto vyhrať nemôžeme. Výkon nášho tímu nezodpovedá kvalite hráčov, ktorí sú v Slovane."

Ladislav Spišiak (tréner MHC Mountfield): „Pred zápasom v Bratislave sme zmenili systém hry. Súpera sme napádali už v jeho obrannom pásme, narobili sme mu tak dosť problémov.

Musím pochváliť hráčov, splnili všetko, čo sme si povedali. Na Slovan sme išli s nádejou, že by sme mohli uhrať bod. Mužstvo bojovalo, išlo za cieľom. Napokon si vďaka bojovnosti dva body vybojovalo."

HC'05 Banská Bystrica - MsHK DOXXbet Žilina 3:1 (1:0, 1:1 1:0)
Góly: 4. Kristoffersson (Jokila, Hvila), 30. Jokila (Bambúch, M. Grman), 45. Kristoffersson (Jokila, M. Grman) - 22. Róbert Huna (Devečka)
Vylúčení: 3:8 na 2 min, navyše: 43. Ďurkech (Žilina) 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Lauff - Gavalier, Rovenský, 1 328 divákov

Hlasy

Vladimír Országh (asistent trénera Banskej Bystrice): „Bol to pre nás veľmi dôležitý zápas. Nastúpili sme v oklieštenej zostave a počas zápasu sme stratili ďalších dvoch hráčov. Dôležitosť zápasu nám trošku zväzovala ruky, nebolo to z našej strany ideálne, ale bojovali sme.

Chalani dreli, dohrávali sme skoro zápas na "siedmich statočných". Nebolo to o kráse, ale chalani si zaslúžia absolutórium za bojovnosť a to hlavne v tretej tretine, keď sme dohrávali s piatimi obrancami a niekoľkými útočníkmi. Aj keď to z našej strany nebol najkrajší hokej, aj takéto víťazstvo sa cení."

Róbert Rehák (asistent trénera Žiliny): „V dnešnom zápase sme chceli bodovať, v tréningovom procese sme pre to urobili všetko. Upozorňovali sme chlapcov, že Banská Bystrica, aj keď je oslabená, veľmi dobre korčuľuje.

Chceli sme to eliminovať našou aktívnou hrou, vytvorili sme si aj prvú šancu, no Stupka nedal gól. V druhej časti to bola vyrovnaná partia, oba tímy si vytvárali veľmi dobré šance, no doplatili sme na dve veci - na nedisciplinovanosť, keď sme robili najmä útočné fauly, a naše zakončenie, keďže sme nedali gól z ničoho."

HK Orange 20 10 0 0 1 0 0 9 15:41 2

Poznámka: (počet zápasov, výhry - 3 body, výhry po predĺžení - 2 body, výhry po samostatných nájazdoch - 2 body, prehry po predĺžení - 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch - 1 bod, prehry - 0 bodov, skóre, body)