Hráč Vancouveru Alex Burrows v modrom  uniká kapitánovi bostonu Zdenovi Chárovi, aby po obkorčulovaní bránky vsietil víťazný gól Vancouveru v 2. zápase finálovej série o Stanleyho pohár. Vancouver vyhral 3:2 po predĺžení. Vancouver 05. 06. 2011. (AP/SITA)
Hráč Vancouveru Alex Burrows v modrom  uniká kapitánovi bostonu Zdenovi Chárovi, aby po obkorčulovaní bránky vsietil víťazný gól Vancouveru v 2. zápase finálovej série o Stanleyho pohár. Vancouver vyhral 3:2 po predĺžení. Vancouver 05. 06. 2011. (AP/SITA)

V druhom zápase finálovej série NHL medzi domácim Vancouver Canucks a Boston Bruins si víťazstvo 3:2 po predĺžení vybojovalo kanadské mužstvo a ujalo sa vedenia v  sérií 2:0. Zdeno Chára si pripísal jednu asistenciu pri duhom góle Bostonu, keď od modrej čiary nahodil puk na bránku, ktorý  veterán Mark Recchi šikovne tečoval a prekonal brankára Vancouveru Roberta Luonga.

Zdeno bol však aj na ľade pri dvoch inkasovaných góloch Bostonu, mrzieť môže hlavne ten v predĺžení, keď Zdeno nedokázal dosť dôrazne odstaviť Alexandra Burrowsa, ktorý z ľavej strany obišiel bránku aby z pravej zasunul puk do prázdnej bostonskej bránky. Zaujímavosťou je, že gól v predĺžení  padol už po 11 sekundách. Prvou hviezdou stretnutia sa stal kanaďan Burrows, ktorý si pripísal tri body za dva góly a jednu asistenciu. Za druhú a tretiu hviezdu v stretnutí boli vyhlásení brankári Roberto Lunago a Tim Thomas.

Nedeľa 05.06. 2011
Vancouver Canucks - Boston Bruins 3:2 po predĺžení (1:0, 0:2, 1:0 - 1:0) - stav série: 2:0
Góly: 13. Burrows (Higgins, S. Salo), 50. D. Sedin (Burrows, Edler), 61. Burrows (D. Sedin, Edler) - 30. Lucic (Boychuk, Krejčí), 32. Recchi (CHÁRA, P. Bergeron).
Vylúčení: 3:2 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 33:30. Rozhodovali: O'Halloran, Sutherland - Sharrers, Morin. Diváci: 18 860.

Zostavy

Vancouver: Luongo - S. Salo, Edler, Rome, Bieksa, Ehrhoff, Alberts - Kesler, Higgins, Raymond - Burrows, H. Sedin, D. Sedin - Lapierre, Hansen, Torres - Malhotra, Oreskovich, Tambellini
Boston: T. Thomas - Chára, Seidenberg, Ference, Boychuk, T. Kaberle, McQuaid - P. Bergeron, Marchand, Recchi - Horton, Krejčí, Lucic - Seguin, C. Kelly, Ryder - G. Campbell, Peverley, Paille

"Nie je najdôležitejšie, ako hráme. V tejto chvíli sú dôležité predovšetkým víťazstvá a my sme dnes prehrali. Burrows mal náskok, predviedol dobrú hru,“ povedal pre Boston Herald Zdeno Chára.

Tréner Bostonu Claude Julien: "Prehral celý tím, nie Chára". "Vždy je zlé, keď prehráte rýchlym gólom. Potom sa vždy hľadá chyba v niektorom z hráčov. Nie je to však o tom, je to o celom tíme. Zápas neprehral iba Zdeno, neuspel celý náš tím. Jednoznačne musíme hrať lepšie v strednom pásme, nemôžeme zbytočne strácať puky, lebo súper ako Vancouver sa to snaží hneď potrestať,“

Alex Burrows: "Danny Sedin to urobil skvele. Viem, že Tim Thomas má rád výzvy. Ak by som iba strieľal, puk by určite chytil. Takto som to vymyslel inak. Chcel som obkorčuľovať bránku a až vtedy vyskúšať strelu. On sa mi však hodil pod nohy a na chvíľu som stratil kontrolu nad pukom. Mal som šťastie, že napokon ostalo dostatok priestoru a Tim sa nestihol už presunúť,“ popísal dôležitý moment zápasu Burrows, ktorému hrozila suspendácia za pokus o pohryznutie Patricea Bergerona. Vedenie NHL ho napokon nepotrestalo a on rozhodol druhé finále. "S tým sa nedá nič robiť. Nikdy som nemyslel, že by to takto dopadlo. NHL urobila rozhodnutie, my ho rešpektujeme. Ak by sme začali vyplakávať, neboli by sme hrdým tímom,“ povedal tréner Bostonu Claude Julien.