Na turnaji žien v Stuttgarte dnes postúpili do bojov druhého kola Daniela Hantuchová a Zuzana Kučová. Dominiku Cibulkovú vyradila Nemka Lisická.

Ako prvá nastúpila v turnaji „Lucky Loserka“ Zuzana Kučová proti Ruske Čakvetadzeovej. Po veľkom množstve chýb prehrala naša tenistka prvý set 1:6. V tom druhom sa na hru koncentrovala viac a  vďaka pozitívnemu výsledku 7:5 dokázala sady zrovnať. Rozhodnutie o postupujúcej hráčke uľahčila Ruska svojim odstúpením za stavu 4:4. Zuzana tak nastúpi v stredajšom druhom kole proti svetovej jednotke Wozniackej(DEN).

"Dnes to bol veľký boj, Anna sa počas zápasu sťažovala na nevoľnosť. Za stavu 4:4 v treťom sete po veľmi dlhej výmene odpadla, spadla na antuku a už jej doktori nedovolili hrať, aj keď ona chcela pokračovať. Na zajtrajší zápas sa veľmi teším a dúfam, že sa mi podarí odohrať pekný tenis, dnes to totiž nebol môj najlepší výkon," uviedla po zápase Zuzana Kučová.

Ako druhá postúpila z našich Daniela Hantuchová. Za 96 minút zdolala Rumunku Dulgherovú 7:5 a 6:3, čím zároveň zrovnala ich vzájomné skóre na 1:1. V ďalšom kole by sa mala Daniela stretnúť s turnajovou päťkou Stosurovou(AUS). Jej štart je ale otázny kvôli zraneniu stehenného svalu, vďaka ktorému nenastúpila ani do nasledujúcej štvorhry s Radwanskou(POL) proti Nemkám Görgesovej a Petkovicovej.

Postúpiť sa nepodarilo Dominike Cibulkovej, ktorú po viac ako dvoch hodinách zastavila domáca Lisická 7:5 a 7:6.

Češkám sa šťastie na turnaji vyhlo oblúkom. Najprv ohlásila svoju neúčasť česká jednotka Petra Kvitová, ktorá bola unavená (po všetkých stránkach) z víkendového Fed Cupu proti Belgičankám. A v pondelňajšom zápase, zrejme po dozvukoch zranenia stehenného svalu z minulého týždňa, prehrala Lucka Šafářová s Nemkou Borroisovou 1:6 a 4:6 za 78 minút.

Paralelný turnaj mužov ATP série 500 v Barcelone sa odohráva bez slovenských a momentálne už i bez českých zástupcov. Tomáš Berdych okruh opustil kvôli žalúdočným problémom, Radek Štěpánek dnes nestačil na Kanaďana Raonica 4:6 a 2:6.