daviscup_logo_land

Úvodní zápasy vyšly českému týmu proti Belgii na výbornou, Slovensko s Rakouskem remizuje.

Belgie vs. ČR

V prvním ze dvou dnešních zápasů se proti sobě postavili Tomáš Berdych a Olivier Rochus. Celá hra byla pod taktovkou Tomáše. Zvítězil hladce ve třech setech 6-3, 6-0, 6-4 a Rochuse v podstatě k ničemu nepustil.

Radek Štěpánek nastoupil proti Xavieru Malissovi v ne úplně nejlepším zdravotním stavu. I přesto ale dokázal v prvních dvou setech svou dominanci a předváděl nádhernou hru na síti. Ve třetím setu se už ozýval pokles sil. Vygradovalo to do tiebreaku, ale přece jenom zápas zvrátil na svou stranu. Porazil tak Malisse 6-2, 6-4, 7-6.

Český tým se tak ujal po šesti vítězných setech suverénního vedení 2:0 a na postup do druhého kola světové skupiny stačí vyhrát už jenom jedno utkání ze tří. K hladké výhře určitě pomohli i čeští fanoušci, kterých bylo sice jen kolem padesáti, nicméně svým svérázným povzbuzováním vzali vítr z plachet třem tisícům Belgičanů.

Rakousko vs. Slovensko

Na úvod změřil síly Lacko s Koellererem. První set vyhrál Rakušan v poměru 6-2. Lukáš Lacko ale nenechal na odvetu dlouho čekat a druhý set proměnil stejným skóre ve svůj prospěch. Třetí set vyhrál také Lacko, ale až v tiebreaku. O vítězi rozhodl už čtvrtý set, a tedy Slovensko se ujalo vedení.

Do dalšího utkání nastoupil Kližan proti rakouské jedničce Melzerovi. Papírový rozdíl soupeřů se odrazil i na hře a s rukama nad hlavou odešel z kurtu Rakušan. První dva sety získal hladce 6-3 a ten poslední 7-5. Po prvním dnu tak stojí Rakousko proti Slovensku 1:1.