Praha/Trója - Dnešní kvalifikaci pro Světový Pohár 2007 ve vodním slalomu nejlépe zajela dvojnásobná vítězka z Olympijských her Šárka Hilgertová a závodník slovenského původu Michal Martikán.

Jak první, tak druhou jízdu dnešní kvalifikace vyhrála velká favoritka SP Šárka Hilgertová. Trójský překážkový kanál dlouhý 410m se jí podařilo překonat s celkovým časem 194.41, čímž získala necelou sekundu náskok na druhou ženu v pořadí Lauru Blakeman. Ale jak sama říká, dnešní výsledek pro ni není až tak důležitý, soustředit se bude hlavně na semifinále a finále, které se bude konat tento víkend. Přesto zúčastněné diváky nezklamala a nabídla jim příjemný pohled na svou dnešní jízdu. Společně se Šárkou se mezi čtyřicet nejlepších semifinalistek probojovaly i další dvě české kanoistky Irena Pavelková a Marcela Sadilová.

Naprosto suverénně a s přehledem se v mužské kategorii kvalifikace ujal vedoucí pozice kanoista Michal Martikán. Do cíle dojel se slušnou časovou rezervou a bez velké námahy. Jako druhý dojel singlista Stanislav Ježek, a hned za ním se umístil Tomáš Indruch. I poslední český závodník Vítěslav Gebas se probojoval do kvalifikačního žebříčku.

1.HILGERTOVÁ Štěpánka CZE(194.41), 2.BLAKEMAN Laura GBR(+0.91), 3.PLANERT Mandy GER(+1.92), 4.SCHORNBERG Jasmin GER(+2.02), 5.KALISKÁ Elena SVK(+2.34), 6.PAVELKOVÁ Irena CZE(+3.47),(…),15. SADILOVÁ Marcela CZE(+11.47)

MARTIKÁN Michal SVK(180.87), 2.JEŽEK Stanislav CZE(+2.37), 3. INDRUCH Tomáš CZE(+4.13), 4.BENZIEN Jan GER(+4.27), 5.BETTGE Nico GER(+5.05), (…), 25.GEBAS Vítěslav CZE(+14.08)