(Vlevo) Šéfredaktor české kanceláře Epoch Times na slavnostním předávání ocenění, Baden-Baden 2. srpna 2018. (Epoch Times)
(Vlevo) Šéfredaktor české kanceláře Epoch Times na slavnostním předávání ocenění, Baden-Baden 2. srpna 2018. (Epoch Times)
V německém lázeňském městě Baden-Baden se konala již 30. mezinárodní konference výzkumu systémů, informatiky a kybernetiky. Na konferenci se diskutovala celá řada témat, která zde rozebírali univerzitní profesoři z celého světa. Při slavnostní recepci se s účastníky konference setkala také starostka města Margret Mergenová, která konferenci popřála úspěch.

Město Baden-Baden leží poblíž hranic s Francií na okraji pohoří Černý les, v povodí malé řeky Oos. Kvůli přítomnosti horkých solných pramenů tu první lázně postavili už staří Římané. Klidná atmosféra města přilákala nejednoho významného evropského umělce nebo myslitele k návštěvě a rozjímání.

Město pravidelně přitahuje také Mezinárodní konferenci výzkumu systémů, informatiky a kybernetiky, na níž jeden z referátů přednášel mimo jiné také šéfredaktor české kanceláře Epoch Times. Na „38. speciálním sympoziu zaměřeném na zdraví, systémy zdravotní péče, léčení a inteligentní medicínu – pokroky v klinické medicíně v transplantacích“ přednesl referát o zneužívání transplantační chirurgie, zaměřený na oblast Čínské lidové republiky.

Za svoji dlouholetou práci byl pořadateli konference podpořen speciálním oceněním za „Vynikající vědecký přínos k posílení sociální spravedlnosti – jako uznání za jeho angažovanost a práci při prosazování sociální spravedlnosti po celém světě“. Cenu převzal na slavnostním udílení 2. srpna 2018 v Gymnáziu Ludwiga Markgrafa.

Baden-baden2
Slavnostní předávání ocenění, Baden-Baden 2. srpna 2018. (Epoch Times)

„Reportováním z vyšetřování v oblasti čínské transplantační chirurgie, respektive případů zneužívání vězňů svědomí jako nedobrovolných dárců k orgánovým transplantacím, se zabývám již téměř jedenáct let. Možnost promluvit na tomto fóru o výzkumech vedených v této oblasti vnímám jako velice významnou. Na konferenci byla řada univerzitních profesorů z celého světa, kterým jsem mohl problematiku představit a prezentovat různé důkazy a fakta,“ říká Milan Kajínek, šéfredaktor české kanceláře Epoch Times.

K české pobočce Epoch Times nastoupil v roce 2007 jako překladatel zpravodajství z oblasti Číny. Později působil jako redaktor v oblasti filmových recenzí a zpravodajství z Číny. Aktuálně se zaměřuje na rozhovory s osobnostmi, vztahy mezi Čínou a zahraničím, události na území Číny.

„Ocenění vnímám jako poděkování a podporu všem, kdo v této oblasti pracují, mnohdy bez nároku na odměnu, motivováni pouze vlastním svědomím a smyslem pro spravedlnost a nezištnou pomoc druhým,“ míní šéfredaktor Kajínek. „Moje práce je založena na podpoře ostatních a může se posouvat dopředu pouze díky výzkumu a práci dalších lidí, bylo by tedy příliš úzké tuto cenu vnímat jako ocenění jednoho člověka. Bez spolupráce ostatních by toho jeden člověk sám o sobě mnoho nedokázal.“

Baden-Baden3
Slavnostní předávání ocenění, Baden-Baden 2. srpna 2018. (Epoch Times)