Ilustr. foto. (Fotokredit: Max Rovensky / Unsplash)
Ilustr. foto. (Fotokredit: Max Rovensky / Unsplash)
Soudce v Severní Karolíně nařídil muži, který měl poměr s vdanou ženou, uhradit odškodné téměř 9 milionů dolarů jejímu (nyní už) ex-manželi.

Keith King z Durham County podal žalobu na Francisco Huizara III ze San Antonia. Žaloba, kterou k soudu King podal v dubnu 2017, dle News & Observer zahrnovala obvinění z ilegálního pohlavního styku, citového odcizení manželů, záměrného způsobení emočního utrpení atd.

Severní Karolína je jeden z mála států USA, jenž umožnuje podat žalobu manželem/manželkou v případě, že se jeden z nich dopustil mimomanželského poměru před rozvodem. Jde o tzv. „citové odcizení“, ze kterého je obviněna třetí strana, tj. milenec/milenka.

Některé rozsudky v této oblasti vynesly dokonce ještě vyšší pokuty, jako např. 30 milionů dolarů v roce 2011 ve Wake County.

Dle soudních dokumentů a svědectví se Keith a Danielle Kingovi vzali v dubnu 2010 a mají pětiletou dceru.

Keith, jenž je o 15 let starší než Danielle, nebyl „postižený“ pouze nevěrou. Huizar mu dle něj způsobil i ztrátu v podnikání a přišel kvůli němu o zaměstnance – svou manželku, která ve firmě pracovala.

Kingův právní zástupce argumentoval i většími výdaji klienta na výpomoc v domácnosti, péči o dítě a odbornými konzultacemi po událostech.

Udával také, že šlo i o podkopávání Kingovy důstojnosti Huizarem, kdy si milenec často pronajímal „hnízdečka lásky“ ne víc než 1,5 km od jejich domu a dokonce se s Danielle tajně setkával i během společného víkendu manželů v lázních, což byl Keithův dárek k narozeninám své ženy, anebo během rodinné dovolené u moře.

Huizarův právní zástupce zas tvrdil, že Keith kontroloval manželce přístup k penězům, neplatil ji za práci a často jí kontroloval telefon.

Danielle Kingová řekla soudu, že Huizara svedla ona a že její manželství nebylo šťastné už od začátku.

Soudce Orlando Hudson dal za pravdu Keithovi Kingovi a Huizarovi vyměřil kompenzaci škod za 8,8 milionu dolarů. Huizar plánuje podat odvolání.

Originální článek.

Líbil se vám článek? Podpořte nás prosím jeho sdílením na sociálních sítích.