Peter Gerard Scully (vpravo), obviněný na Filipínách ze znásilnění a za obchodování s dětmi, opouští soud ve městě Cagayan de Oro. 13. června 2016. (STR/AFP / Getty Images)
Peter Gerard Scully (vpravo), obviněný na Filipínách ze znásilnění a za obchodování s dětmi, opouští soud ve městě Cagayan de Oro. 13. června 2016. (STR/AFP / Getty Images)
Jeden z nejodpornějších a nejsurovějších pedofilů na světě, Australan Peter Gerard Scully, se po prohlášení rozsudku o doživotí, který mu oznámil filipínský soud, vesele usmíval.

55letý Scully dostal 13. června doživotní trest společně se svou bývalou přítelkyní a spolupachatelkou Carme Ann Alvarezovou.

Soudce Jose Escobido usvědčil Australana z obchodování s lidmi a ze znásilnění pěti nezletilých dívek.

Kromě toho čelí 60 dalším obviněním z vraždy, mučení a týrání dětí, z nichž nejmladšímu bylo pouze 12 měsíců. Server News.com.au uvedl, že filipínská vláda zvažovala kvůli Scullymu opětovné zavedení trestu smrti.

Hlavní vyšetřovatel mezinárodního týmu expertů, Angelito Magno, uvedl, že Scully natáčel videa s dětskou pornografií a s mučením, které prodával klientům v Evropě. Na jednom z videí figurovala teprve 18měsíční holčička, kterou pověsili hlavou dolů a mučili.

Perverzní násilník prodával videa za nehorázné sumy – 10 tisíc amerických dolarů za zhlédnutí. Jeho anonymita byla prozrazena, když podle obvinění přinutil dvě dívky ve věku 12 a 13 let, aby si vykopaly vlastní hroby, zatímco byly znásilňovány.

Děvčatům se podařilo i s řetězy na krku utéct a vyhledat místní policii, informovala stanice ABC.

Australské ministerstvo zahraničních věcí utratilo za právní obhajobu Scullyho 500 tisíc dolarů, napsal deník The Australian. Podle tamních zákonů má obviněný právo na státní uhrazení nákladů, pokud je odsouzen ke 20 či více letům odnětí svobody či k trestu smrti. Výjimkou jsou pouze případy, kdy si obviněný může bez problémů dovolit uhradit advokáta sám, má právo na právní zastoupení v zahraničí nebo nemá průběžné spojení s vlastí.

Scully půjde před soud znovu 20. června, informovala televize ABC.


Přeložil O. H. Zdroj zde.


Podpořte prosím článek sdílením na sociálních sítích.