Ilustr. obrázek resustitace. (Kredit: Jean-Pierre Clatot / AFP / Getty Images)
Ilustr. obrázek resustitace. (Kredit: Jean-Pierre Clatot / AFP / Getty Images)
Když zjistil, že ho jeho přítelkyně podvádí s jeho nejlepším kamarádem, pokusil se tehdy devatenáctiletý Jeff o sebevraždu. Poté, co spolykal hrst prášků, jeho matka si uvědomila, co se stalo a ihned zavolala sanitku.

Ve svém příspěvku na webu nadace pro výzkum v oblasti zážitků klinické smrti se Jeff vyjádřil, že když opustil své tělo, vstoupil do těla ošetřujícího doktora.

„Viděl jsem obraz jeho ženy, dětí a auta, které vlastní. Cítil jsem, že panikaří.“

20180528-smrt4
Ilustr. foto. (Kredit: Karina Carvalho on Unsplash)

Jakási duchovní entita ho vzala za ruku a povytáhla z těla ven. Jeff viděl své vlastní tělo a zdravotnický personál, který pracoval na jeho oživení. Posléze se ocitl ve sloupu světla. Ze začátku si myslel, že je na místě podobném nebi, neboť zde uviděl svou babičku.

Avšak v momentě stál na špinavém poli, kde se nacházeli lidé s tváří šakala. Jakási démonická bytost ho chytla a odtáhla na místo, kde byla nashromážděna řada kostek.

20180528-smrt2
Freska v Kláštere Moldovița, Rumunsko. Ilustr. foto. (Autor: Aw58 – Vlastní dílo, CC BY-SA 3.0)

„Ta bytost mi řekla, že tohle je peklo a v každé z těchto kostek je peklo šité na míru pro každou duši. Vysvětil, že lidé se přizpůsobují všem druhům pekla a někteří jsou více rezistentní k některým způsobům utrpení než druzí, a proto se peklo stále proměňuje. Vypadalo to, že sledovat lidi trpět mu činilo radost.“

Jeff byl vcucnut do jedné z těchto kostek, kde ho lidé krmili zkaženým a smradlavým jídlem a smáli se mu. Pak mu byly ukázány záblesky všech špatných věcí, které kdy udělal.

„Viděl jsem, jak necitlivě jsem přistupoval k lidem, aniž bych si to uvědomoval. Bylo to nesnesitelné a ohromující prožít znovu ty věci, které jsem zapomněl nebo u kterých mi to bylo kdysi jednoduše fuk. Cítil jsem, jak se cítili ostatní.“

Následně se ocitl v jeskyni obklopen lidmi. Všichni klečeli, včetně něho.

„Zahlédl jsem klečící dívku s podřezaným zápěstím, muže s lanem kolem krku a dalšího s prostřelenou hlavou. Slyšel jsem křik z přední části jeskyně a snažil jsem se přinutit některé z těch lidí kolem, aby se mnou mluvili a objasnili mi co se děje. Jeden z nich mi řekl, ať jsem zticha nebo budu další. Potom přišla ohavná démonická bytost a odtáhla nás hlouběji do jeskyně.

Když přivřel oči, znovu uviděl scény, které zachycovaly špatné věci, které kdy udělal. Uvědomil si, že to je důvod, proč mají všichni oči otevřené.

„Bylo to strašné, člověk nemohl mít zavřené oči, prostě to nešlo. Nemohl mluvit s ostatními, nemohl stát ani sedět. Jediné co člověk mohl je klečet, zírat do ohně, poslouchat výkřiky a doufat, že nepřijde na řadu.“

Záblesk naděje

„Po nějaké době mě začaly nesnesitelně pálet oči a já se konečně rozhodl, že je na čase se těm vizím postavit. Chtěl jsem jen na chvíli zavřít oči. Když se nahrnuly záblesky všech těch špatných věcí, které jsem udělal, začal jsem tiše vzlykat. Najednou jsem uslyšel hlas. Pokud ho požádáš, možná tě zachrání.“

Jeff znovu a znovu prosil o odpuštění. Byl přiveden před duchovní bytost, která se ho zeptala, co ho přivádí. Jeff odpověděl, že svět není spravedlivý a on už nechce být jeho součástí.

20180528-smrt3
Ilustr. foto. (Kredit: David Clarke / Unsplash)

Bytost mu vysvětlila, že Jeff prosil, aby se mohl narodit do materiálního světa. Dokonce si vybral, kdy a komu se narodí. Vysvětlila také, že Jeff byl zachráněn, když o to požádal, protože stále měl jiskru naděje a víry.

„Má víra znamenala mnohem víc, než jsem si kdy uvědomoval. Viděl ve mně něco, co jsem ani já sám neviděl. Začal jsem plakat tak moc, že jsem byl téměř přimrzlý k podlaze s hlavou v dlaních doprovázenou nekontrolovatelným pláčem.“

Poté mu byly ukázány budoucí události včetně jeho pohmoždění zad a důsledků, které to bude mít. Tyhle věci se později naplnily.

Bylo mu řečeno, že všechny tyto věci si vybral z určitého důvodu dávno předtím, než se narodil, a on si byl vědom všech důsledků. Věděl, že se musí vrátit, aby je dokončil. Nechtěl se vracet, ale když se znovu probral, pocítil ve svém těle klid a mír od Boha.

Zůstal v kómatu po dobu tří dnů, zatímco jeho mysl byla bdělá. Zatímco tam ležel a nemohl se hýbat, přemýšlel nad všemi detaily svého zážitku. Když se z kómatu probudil, zdravotní sestra mu řekla, že zemřel a byl resuscitován.

„Byl jsem alkoholik a drogový dealer, který se stal zločincem.“ I navzdory své pekelné zkušenosti se Jeff již smrti neobává, a to díky svému hlubokému duchovnímu prožitku.

„Věděl jsem, že šlo o skutečnost, protože to bylo živější než jakýkoliv sen. Navíc žádný sen ani iluze mi nemohly předložit takové puzzle, které se postupně rok za rokem samo poskládají, a přesto utvoří tak dokonalý obraz,“ prohlásil mladík o scénách z budoucnosti, které mu byly zobrazeny.

„Víte, ten obraz musel být utvořen předtím, než bylo puzzle rozkrájeno na kusy. Každý kus z něj byl navržen tak, aby se objevil právě tehdy, kdy je to potřeba, a je to relevantní. A to je důležité,“ dodává.

Nakonec se Jeff podělil o svůj názor na životní problémy: „Dávají nám zkušenosti a někdy jsou nám do cesty vhozeny věci, které změní načasování událostí. Píchlá pneumatika na dálnici se může zdát jako problém, ale možná vám pomohla vyhnout se nehodě o kus dál.“

Podobné prožitky hlásí i další lidé

Řadu aspektů z Jeffova vyprávění potvrzují i další lidé, kteří si klinickou smrtí prošli. Dr. Jan Holdenová, který se výzkumem klinické smrti zabývá, zmiňovala ve své přednášce například dalšího muže, který se pokusil o sebevraždu. Tento muž uvedl, že padal prostorem a přistál na hliněném povrchu. Když přistál, roztříštil se do několika verzí sebe sama.

Jedno jeho já zarmouceně brečelo. Další dvě se setkávaly s lidmi z jeho minulosti a dívaly se na jeho život. Stejně jako Jeff, i tento muž viděl své zlé skutky. Nešlo přitom vždy o jeho blízké. Jednou z těch osob byl neznámý muž, kterému kdysi vynadal v obchodě.

Další jeho já zažívala blízkou budoucnost, například viděla, jak jeho matka přijímá telefonát, kde jí oznamují sebevraždu jejího syna. Viděl ale také vzdálenou budoucnost. Jeho dcera byla v době jeho pokusu o sebevraždu maličká. Viděl, jak v den maturity plakala, protože jí tam chyběl otec.

Další jeho já křičelo o pomoc a spásu. Objevila se nějaká ruka, která ho zvedla, a s ním se zvedla všechna ostatní já. Ta duchovní bytost mu pověděla, že musí jít zpátky, že ještě potřebuje vykonat nějaké věci. Ten muž je nyní ředitelem neziskové organizace, která se snaží předcházet sebevraždám.


Přeložil: Petr Matějček; Zdroj.


Pokud se vám náš článek líbil, podpořte nás prosím jeho sdílením na sociálních sítích.