Záchranné oddíly u střední školy v Santa Fe po střelbě, jejíž výsledkem je nejméně 10 mrtvých. (Bob Levey / Getty Images)
Záchranné oddíly u střední školy v Santa Fe po střelbě, jejíž výsledkem je nejméně 10 mrtvých. (Bob Levey / Getty Images)
Dnes ráno se střílelo na střední škole v texaském Santa Fe. Výsledkem šílenství je minimálně 10 mrtvých a 10 zraněných.

Policie zadržela 17-letého studenta Dimitriose Pagourtzise, který před osmou hodinou ranní začal střílet v učebně střední školy v Santa Fe v Texasu. Dle zjištění televize Fox26 měl student pistoli ráže 38 a brokovnici s uříznutou hlavní, což byly zbraně, jež legálně držel jeho otec. Na škole i mimo ni byly také zajištěny výbušniny. Následně byl zadržen i další podezřelý.

20180519-santa
Policie zadržela podezřelého Dimitriose Pagourtzise. (Galveston County Sheriff's Department via Getty Images)
„Učitelé najednou začali běžet a přikázali nám, ať utečeme za dálnici a schováme se tam za budovami a auty. Všichni byli zmatení a brečeli,“ vypověděla jedna ze studentek Skylar Skillmanová.

Americký prezident Donald Trump po incidentu prohlásil: „... v naší zemi už tohle zašlo příliš daleko a trvá to dlouhé roky.“ A dodal: „Moje administrativa je odhodlaná udělat vše, co je v našich silách, abychom naše studenty ochránili, zabezpečili školy a vzali zbraně těm, kteří ohrožují sebe i ostatní.“

Těsně předtím, než byl profil Dimitriose Pagourtzise stažen ze sociálních sítí, se několika lidem podařilo zachytit obrázek jeho trička „Born to kill“, které měl dle svědků na sobě oblečené. Na svém profilu měl další foto s oblečením se symboly rebelství, kamikadze, železného kříže a satanismu.

Jeden ze studentů školy, Dustin Severin, o Pagourtzisovi řekl, že šlo o tichého studenta, který skoro s nikým nemluvil.


Zdroje: Fox26 a The Epoch Times US