Úředníci činní v trestním řízení hledají důkazy na místě, kde se podezřelý balíčkový bombový útočník odpálil ve svém voze, austinské předměstí v Texasu dne 21. března.  (Scott Olson / Getty Images)
Úředníci činní v trestním řízení hledají důkazy na místě, kde se podezřelý balíčkový bombový útočník odpálil ve svém voze, austinské předměstí v Texasu dne 21. března. (Scott Olson / Getty Images)

Sériový bombový útočník měl na svědomí dvě oběti a šest zraněných

Policie údajně vypátrala podezřelého hodinu poté, co televize CBS zveřejnila bezpečnostní video, které ukazovalo muže s balíky na pobočce zásilkové společnosti Fed-Ex v Austinu. Komando SWAT ho pronásledovalo jedoucího ve voze, přičemž se stíhaný odpálil.

Nyní se čeká na identifikaci, zda se skutečně jednalo o podezřelého Marka Anthony Conditta, který měl v oblasti Austinu nastražit několik bomb.


20180322-austin-fed
Podezřelý byl zachycen na CCTV kamerách pobočky Fed-Ex, měl baseballovou čepici, rukavice a vypadal, že má i paruku. (CBC - Raw Video)

20180322-austin-bomb
Podezřelý 23letý Mark Anthony Conditt. (Facebook)

Útočník za poslední měsíc umístil do šesti zásilek podomácku vyrobené bomby se šrouby a šrapnely, jejichž výbuch si v oblasti Austinu a Texasu vyžádal dvě oběti.

Vyšetřovatelé se nicméně obávají, že pachatel stihl před svou smrtí nastražit ještě další nálož. Rodina podezřelého se vyjádřila, že informace, že jejich rodinný příslušník je zodpovědný za bombové útoky, s nimi velmi otřásla. 

První dvě bomby zabily černé muže a vyšetřovatelé věří, že třetí, která zranila latinskou Američanku, mohla být také určena pro domov černošské rodiny, což zvýšilo možnost, že se jedná o zločiny z nenávisti.


Jeden z balíčků, který později explodoval v třídírně Fed-Ex u San Antonia ve Schertzu, neměl adresáta a úředníci okamžitě neřekli, zda věří, že byla dílem „sériového bombového útočníka“, oznámili však, že měla sofistikovanější design než ostatní. Další balíček s bombou byl nalezen v blízkosti letiště v Austinu.