Děti jsou přijímány do Komsomolu (Komunistického svazu mládeže) na Rudém náměstí v Moskvě; 19. května 1968. Sovětský svaz údajně používal komsomolské tábory pro pokusy s pedofilií. (Archiv RIA Novosti)
Děti jsou přijímány do Komsomolu (Komunistického svazu mládeže) na Rudém náměstí v Moskvě; 19. května 1968. Sovětský svaz údajně používal komsomolské tábory pro pokusy s pedofilií. (Archiv RIA Novosti)
Odborník na Sovětský svaz přišel s tvrzením, že bývalý generální tajemník Jurij Andropov chtěl rozvrátit Západ tím, že vytvořil skupiny pro obchodování s dětmi a pedofilní sítě, aby mohli vydírat vedoucí představitele a politiky na Západě.

Podrobnosti o programu odhalil Jeffrey Nyquist ve svém výzkumu komunistických režimů a jejich vlivu na Západě. Jeho hlavním zdrojem je vnuk bývalého člena sovětského ústředního výboru, který se proti tomuto programu postavil, a byl pro svou opozici pravděpodobně zabit. Dalšími dvěma zdroji jsou uprchlíci ze Sovětského svazu, kteří prozradili informace o sovětských experimentech s pedofilií a sexuální zvráceností.

Všichni tři požádali o utajení své totožnosti, neboť se domnívají, že tyto praktiky stále pokračují, a jejich životy by mohly být v ohrožení.

Sovětští vůdci začali plánovat program koncem sedmdesátých let, kdy byl Andropov předsedou KGB – sovětské zpravodajské agentury, která měla tyto operace spustit. Nyquist však poznamenává, že program byl kontroverzní i pro samotné sovětské vůdce.

Jeho kontakt, který v současné době žije na Západě, uvedl, že jeho děd byl součástí frakce v Ústředním výboru, která se proti tomuto programu stavěla. Odpůrci, včetně jeho dědečka, byli zabiti, podle všeho právě kvůli své opozici, a program tak mohl dojít realizace.

Jednou z výhod tak strašlivé metody je to, že nikdo neuvěří, že by někdo něco takového udělal.

– Jeffrey Nyquist, odborník na Sovětský svaz

„Tenhle dědeček řekl své rodině: ,Andropov buduje sítě pro obchodování s dětmi a pedofilií. Je to projekt, který KGB zahájila v mezinárodním měřítku, na celém světě',“ prozrazuje Nyquist. Cílem programu bylo svést politiky a obchodní lídry, a pak je díky vydírání využívat jako agenty.

Svědkův dědeček věděl, co to obnáší postavit se Andropovi. Jak Nyquist vypráví, předek se zmínil své rodině, že jestli se program prosadí, Andropov ho nechá zabít, a pokud se tak stane, jeho žena musí uprchnout i s dětmi do jiného města. A kdyby jim KGB někdy zaklepala na jejich dveře, měli znovu utéct a už se „nikdy nevrátit“.

„A samozřejmě se tak i stalo. Dědeček zemřel za záhadných okolností,“ uvádí Nyquist. „Bez ohledu na to, jaký byl boj v ústředním výboru, stejně prohrál.“ Jeho rodina utekla, jak to od nich žádal.

Přibližně ve stejnou dobu dva očití svědci Nyquistovi prozradili, že Sovětský svaz začal experimentovat ve svých komsomolských (rozuměj svazáckých, pozn. redakce) táborech s tím, jak podnítit sexuální zvrhlosti. Tábory byly určeny pro členy komunistických mladých pionýrů, a děti v něm byly ve věku 10 až 15 let. Nyquist interpretuje tyto události v Komsomolu ve spojitosti s Andropovovým plánem, o němž mu jeho zdroj vyprávěl.

Podle Nyquista Sověti v některých takových táborech organizovali orgie a „pokoušeli se identifikovat zvrhlíky, které budou moci rekrutovat“.

„Myšlenka byla hledat v těchto komsomolských táborech lidi, kteří měli takové psychické problémy, a udělat z nich různými způsoby ještě zvrácenější jedince,“ uvádí Nyquist. „Bylo to, jako když studujete různé úchylky, jejich příčiny, jak je pěstovat, šířit, a jaké věci přitahují lidi k ještě temnějším zvrácenostem.“

„Nejefektivnější vydírání“

Program, který popsal dědeček utajeného zdroje, byl klasickou „medovou pastí“ – metodou špionáže, která má nalákat potenciální oběti do kompromitujících sexuálních schůzek, aby mohli být následně vydíráni. Tento program se nicméně posunul ještě o krok dál a místo žen jako návnada posloužily děti.

Jak Nyquist komentuje, byla to forma „náboru pod falešnou vlajkou“, kde se agenti KGB svým cílům pravděpodobně nepřiznali, že jsou agenti. Poznamenává také, že „když KGB někoho do své pasti lapila, nevěděl, pro koho pracuje, protože důstojníkem KGB mohl být někdo, kdo mluví anglicky bez přízvuku a kdo se třeba sám označuje za součást organizované kriminální skupiny“.

Hlášení dětských obětí a policejní zprávy odhalily šokující tvrzení o sexuálním zneužívání, temných okultních praktikách a zapojení vysokých státních úředníků.

Poté, co byla osoba v této medové pasti lapena, agenti nebo domnělá organizace mohou nadále nabízet cílové osobě „služby“ výměnou za práci, a současně schraňovat důkazy k dalšímu vydírání cílových osob pro případ, že se budou při spolupráci „cukat“. 

Tato taktika je stále široce využívaná, například Komunistickou stranou Číny, která byla v roce 2015 obviněna z používání atraktivních žen k tomu, aby sváděly špiony britské zpravodajské služby MI6 a nalákaly je do medové pasti a vytáhly z nich státní tajemství. Přísně tajná zpráva MI6 získaná deníkem Mirror ve Velké Británii uváděla, že čínští špioni se „agresivně“ zaměřují na špiony a jejich rodiny.

Medové pasti byly také velmi běžné v Sovětském svazu. Bývalý generál KGB, Oleg Kalugin, jednou vysvětlil deníku Foreign Policy: „V Americe, na Západě, občas požádáte své muže, aby se postavili za svou zemi. Ten rozdíl je velice malý. V Rusku jen žádáme, aby si naše mladé ženy lehly.“

U běžných sexuálních léček můžete cíl ovládat buď prostřednictvím milenky, která pracuje jako tajný zvláštní agent, nebo přímo za pomoci důkazů o mimomanželském poměru, což je něco, co vám v politice může zničit kariéru. U pedofilie je však skandál a jeho důsledky mnohem závažnější, a účinek takové medové pasti je také mnohem větší. Nyquist jej označuje za to „nejefektivnější vydírání“.

Vlna zneužívání

Načasování sovětského programu obchodu s dětmi odpovídá náhlému vzestupu pedofilních gangů odkrytých na Západě. I když je pravděpodobné, že podobné formy zneužívání existovaly již dříve, nové skandály úzce odpovídaly tomu, před čím Nyquistův zdroj varoval.

V 80. letech a začátkem let devadesátých se ve Spojených státech, Austrálii a Evropě začaly objevovat šokující případy pedofilie a extrémního zneužívání. Mnoho případů se týkalo vysokých státních funkcionářů. Někteří byli stíháni, mnozí však byli oproštěni kvůli nedostatku fyzických důkazů a neuznání svědectví nezletilých.

Jeden z nejznámějších případů se týkal miliardáře Jeffrey Epsteina, odsouzeného pedofila obviněného z věznění nezletilých dívek jako sexuálních otrokyň na svém soukromém karibském ostrově. Na ostrov taktéž přivezl řadu vrcholných politiků a předních byznysmanů, a to svým soukromým letadlem, jemuž zpravodajské služby přezdívaly „Lolita Express“.

Podle tiskových zpráv mělo letadlo postel, která byla používána pro sex s dívkami. Podle stejných zpráv z letových záznamů z Epsteinova letadla vyplývá, že bývalý prezident Bill Clinton letěl Lolita Expressem dokonce 26krát.

Četné dívky Epsteina obvinily ze sexuálního zneužívání a Epstein byl obžalován policejním oddělením v Palm Peace. V roce 2008 byl nicméně odsouzen pouze na 13 měsíců ve věznici, a to za navádění 14leté dívky k prostituci.

Soudní rozhodnutí z roku 2006, citované deníkem New York Post, uvádělo, že policejní prohlídka Epsteinova sídla zjistila, že jeho sídlo je plné skrytých kamer, kterými úchylný muž nahrával své hosty při orgiích s nezletilými dívkami. Tyto záznamy mohly být později použity k jejich vydírání.

Epstein měl velmi dobré konexe. Média informovala, že vlastnil celou řadu telefonních kontaktů na vlivné osoby, včetně Tonyho Blaira, Naomi Campbellové, Dustina Hoffmana, Michaela Bloomberga a Richarda Bransona. Nikdy se však neobjevily žádné záznamy letu, které by dokazovaly, že někdo z nich kdy letěl na jeho ostrov. Řada z jeho známých mezi osobnostmi se však od něj po jeho obvinění z roku 2008 distancovala.

V Epsteinově případě je často přehlíženo, že otcem jeho bývalé přítelkyně Ghislaine Maxwellové byl zesnulý mediální magnát Robert Maxwell, kterého Ghislaine obvinila, že ji sexuálně zneužíval.

Je možné, že Robert Maxwell byl také sovětským špehem. Podle údajů FBI, které byly zveřejněny v roce 2013, Maxwell, který se narodil v Československu a žil ve Velké Británii, využíval v padesátých letech svůj mediální kolos Pergamon Press k poskytování utajovaných informací Sovětskému svazu.

Značně upravené zprávy poznamenaly, že když Maxwell a jeho obchodní partner Kurt Wallersteiner provozovali v roce 1953 burzovní firmu Anglo-Continental Exchange v Londýně, oba byli „údajně najati do sovětské zpravodajské služby za účely špionáže“.

Bývalý agent FBI, Marc Ruskin, v rozhovoru prohlásil, že dva agenti z belgické státní policie ho v polovině devadesátých let informovali o pedofilní skupině v Belgii, jejíž součástí měli údajně být i vládní úředníci.

„Pracovali na případu, který se týkal korupce v politice, a také tam byl prvek dětské pornografie,“ sdělil. „A když jejich vyšetřování pokračovalo, začali identifikovat podezřelé – cíle vyšetřování – kterými byli vysocí úředníci.“

Jak se jejich vyšetřování prohlubovalo, agenti byli předvoláni do kanceláře svého nadřízeného, kde jim bylo sděleno, aby případ pustili. Ruskin uvedl s odkazem na korupci v policii, že „toto byla západní Evropa – ne nějaká nevyvinutá země s diktátorem. Pokud se to může stát v západní Evropě, může se to stát kdekoli.“

20180301-rusko2
Jurij Andropov (vlevo), bývalý generální tajemník Sovětského svazu, sedí spolu s ostatními komunistickými vůdci v Berlíně 17. dubna 1967. Andropov údajně prosadil vytvoření pedofilních gangů na Západě, které byly použity k vydírání. (Německý spolkový archív)

Satanistické rituály

To, co Ruskin uvedl o Belgii, se nicméně dělo i v dalších západních zemích. Bohužel však o tom neexistují žádné zprávy, a také i zde existují záhadné okolnosti, za kterých byla hlášení o nich umlčena.

Počínaje rokem 1980 začaly oběti pedofilních kruhů, které odpovídaly líčením uprchlých Sovětů, postupně na Západě vypovídat, nicméně se začal běžně objevovat zcela nový prvek: satanské praktiky. Hlášení dětských obětí a policejní zprávy odhalily šokující tvrzení o sexuálním zneužívání, temných okultních praktikách a zapojení vysokých státních úředníků.

Toto spustilo takzvanou satanistickou paniku, která trvala do poloviny 90. let. Vyústilo to v trest odnětí svobody pouze pro hrstku pachatelů, a také to vedlo k mnoha konspiracím ohledně zapojení vlády do pedofilních kruhů.

Mezi nejznámější případy patří Franklinský kruh dětské prostituce z let 1988 až 1990. V tomto případu v Omaze v americkém státě Nebraska se měli politici na vysoké úrovni podílet na obchodování s dětmi za účelem prostituce. Děti byly údajně letadlem přepravovány na soukromé večírky politiků, kde měly být zneužívány. Oběti vypovídaly i o jiných zločinech, včetně kanibalismu, lidských obětech a obchodování s drogami.

20180301-rusko3
Kniha „The Franklin Cover-up“ popisuje bizarní zneužívání dětí, které skončilo obviněním z kriminality údajných obětí.
Obžalovaní byli nakonec shledáni nevinnými, ale způsob, jakým se případ projednával, byl kritizován jako pokus o ututlání. Tři hlavní svědci byli namísto toho obviněni z křivých výpovědí, a mnoho klíčových osob ve věci později záhadně zemřelo.

Dokumentované problémy u tohoto případu dal později dohromady bývalý senátor John DeCamp ve své knize „The Franklin Cover-up: zneužívání dětí, satanismus a vražda v Nebrasce“, kde uvádí: „Dvě velké poroty, jedna místní a jedna federální, měly mandát, aby prošetřily tyto a další obvinění ze zneužívání dětí napojených na Franklin Credit Union. Místo toho obvinily oběti-svědky z křivé výpovědi!“

DeCamp také uvádí, že důkazy v tomto případě „vedou k obchodování s drogami, praní špinavých peněz, pornografii, dětské prostituci, únosům a obchodování s dětmi v různých částech Spojených států i v zahraničí“.

Oceněný spisovatel a režisér Tim Tate natočil dokument o případu Omaha, který odhalil mnoho podobných nálezů. Discovery Channel měl v květnu 1994 dokument s názvem „Conspiracy of Silence“ (Tichá konspirace) odvysílat, ale film náhle stáhl. Tate vysvětluje na svých webových stránkách citlivost, která se týká tématu satanistického rituálního zneužívání, a poznamenává ze svých zkušeností „dotkněte se ho a (přinejmenším profesionálně) zemřete“. Celý dokument, který je v poslední části zeditován, byl později zveřejněn online.

Deník The Washington Post napsal, že bývalý britský poslanec Geoffrey Dickens, který zemřel v roce 1995, vyšetřoval případ pedofilního gangu ve Velké Británii, jehož součástí byli vlivní jedinci „zvučných, zvučných jmen“.

Barry Dickens, syn Geoffrey Dickense, řekl BBC: „Můj otec si myslel, že ten spis byl toho času ta nejsilnější věc, která kdy byla sepsána, co se týče jmen, která v tom byly namočena, a moci, jíž disponovala.“

Jeho syn poskytl zjištění britským úřadům, ale spis v roce 2014 zmizel. Dalších 114 dokumentů o údajném pedofilním gangu zmizelo taktéž ve stejnou dobu. Deník The Guardian prohlásil: „Odhalení, že další relevantní dokumenty zmizely, vyvolá nové obavy z krytí establishmentu.“

Vliv a kontrola

Když se v roce 2016 opět objevily zvěsti o pedofilních satanistických kruzích na vysoké úrovni, Nyquistův zdroj, který mu odhalil sovětské spiknutí, začal být nervózní a vystrašený.

„Nadhodil jsem s ním znovu téma a on pověděl: ,už o tom absolutně nechci mluvit. Až příliš mě to děsí´, protože věřil, že tyto pedofilní kruhy jsou tak důležitou částí ruské moci, že když o tom mluvíte, mohli byste zemřít.“

Nyquist říká, že jeho zdroje sice nezmínily prvek satanského zneužívání u pedofilních gangů podporovaných Sověty, ale poznamenal, že jako někomu, kdo studoval komunistické metody infiltrace a podvratné činnosti, mu to nepřipadá nemožné.

„Když komunisté vymyslí útok, používají tak hrůzné metody. Jednou z výhod tak strašlivé metody je to, že nikdo neuvěří, že by někdo něco takového udělal,“ uvádí Nyquist. Prvky donucení oběti spáchat rituální vraždu, a zabít kohokoliv, kdo se odmítne zúčastnit, také fungují jako kontrolní mechanismus nad všemi zúčastněnými, protože by všichni byli vinní.

Zmiňuje také, že celý systém, pokud je to pravda, by dal Sovětům a později také post-sovětským následovníkům výraznou moc při vytváření sítí vlivu a kontroly. Poznamenal, že vydírání dobře funguje i mezi vrcholnými byznysmany, protože ti často financují politiky a politické směrování a tím, že je vydírají „se najednou dostanou do periférií politického systému“.

„Pedofilie, jak se ukazuje, je důležitým nástrojem ke zkorumpování, kontrole, manipulaci cizí vlády a sabotování její ekonomiky, sabotování jejího politického procesu, a dokonce i k zasévání zmatku,“ uvádí. „Celá tato věc může být použita celou řadou kreativních způsobů k ublížení cílové zemi.“


Zaujal vás tento článek? Podpořte nás prosím jeho sdílením na sociálních sítích.

Přeložil Michal Cabejšek; Zdroj.


Čtěte také: Harvey Weinstein a jeho „armáda špionů“. Pád filmového magnáta a jeho praktiky