Frontpage anglických stránek deníku Epoch Times. (Screenshot / theepochtimes.com)
Frontpage anglických stránek deníku Epoch Times. (Screenshot / theepochtimes.com)

Projekty skupiny Epoch Media Group, televize New Tang Dynasty (NTD) a Epoch Times (ET), dosáhly v loňském listopadu 500 milionů návštěv webových stránek. Na Facebooku mají stránky NTD a ET již přes 140 milionů fanoušků. Rovněž na Facebooku projekty za měsíc listopad 2017 dosáhly neuvěřitelných 9 miliard video vzhlédnutí, což z nich dělá největšího video distributora na Facebooku na světě.

Mediální skupina je založena na svobodě informací a lidskosti. Vzniku médií předcházela rostoucí potřeba poskytnout necenzurované zprávy z Číny lidem zasaženým propagandou Čínské komunistické strany.

Společnost byla založena skupinou Číňanů žijících v USA poté, co se stali svědky událostí, jako bylo krvavé potlačení studentského povstání na náměstí Nebeského klidu v Pekingu v roce 1989 či začátku pronásledování duchovní praxe Fa-lun Kung (Falun Gong) v Číně v roce 1999. Začali vydávat noviny v čínštině, a vzali tím na sebe a své blízké velké nebezpečí. Někteří reportéři působící v Číně byli uvězněni a někteří mučeni.

Základními kameny společnosti je čestnost a pravdivost ve zprávách či jednotlivých příbězích, na kterých skutečně záleží.

První anglické vydání The Epoch Times začalo působit v internetové verzi v roce 2003, první tisková verze odstartovala o rok později. Zaměstnanci se již od začátku působení novin zavázali k objektivitě reportáží, dodržování společensky odpovědného firemního kodexu jakož i lidských práv a svobod.

20180103-et2