Ilustr. foto. (Zoo Jihlava)
Ilustr. foto. (Zoo Jihlava)
Zoo Jihlava připravila pro své návštěvníky zajímavý adventní program. Jako každý rok i letos se mohou návštěvníci těšit na akcemi nabitý prosinec v Zoo Jihlava. Úderem pátku 1. prosince nastane adventní čas.

Předzvěst blížících se Vánoc bude vyplněna časem různých adventních dílniček ve dnech 2. a 3. prosince vždy od 10 do 15 hodin v centru PodpoVRCH. Malí i velcí návštěvníci si budou moci vytvořit vánoční ozdoby i dárky pod stromeček a poté se třeba projít zimní zoo. V sobotu 2. prosince v 15 hodin bude v zoo probíhat rozsvěcení vánočního stromečku ve vstupním areálu za zvuku koled v podání Klubu fléten při DDM Jihlava.

Hrátky a krmení

Návštěvníci se také mohou těšit na medvědí, lamí, tulení a žirafí hrátky, které budou probíhat vždy před expozicemi těchto zvířat ve vybraných dnech od 13 do 14 hodin. Půjde o různé hry, soutěže, ukázky zajímavostí a další aktivity. První, medvědí hrátky budou 4. prosince, lamí hrátky budou následovat 11. prosince, tulení hrátky 18. 12. a nakonec žirafí hrátky, mezi svátky, dne 28. prosince.

V průběhu měsíce prosince nebudou chybět ani oblíbená komentovaná krmení medvědů, lam, tuleňů a žiraf. První středu v měsíci budou mít komentované krmení medvědi, další týden budou následovat lamy, poté tuleni a nakonec žirafy.

V adventním programu nebude chybět ani Klubový večer, ve kterém budou tentokrát moci zájemci prostřednictvím přednášky navštívit španělskou Andalusii.

Vánoční večerní prohlídky zoo

Kdo z návštěvníků by naopak preferoval speciální večerní prohlídky zoo, bude mít hned tři možnosti.

První komornější Večerní prohlídku se zoologem dne 21. prosince. Klasické, výpravné Vánoční večerní prohlídky v Zoo Jihlava budou probíhat ve dnech 27. a 28. prosince. V letošním roce mají prohlídky název „Cesta časem“ a tematicky budou souviset s šedesátým výročím jihlavské zoo. Zájemci o prohlídky se musí předem zarezervovat a předem uhradit částku na e-shopu zoo.

201711130-zoo2
 
Na Štědrý den také mohou vzít rodiče nebo prarodiče své děti do zoo za 1,- Kč, a tím usnadnit „Ježíškovi“ přípravu stromečku a nadílku dárků.

Velká prosincová soutěž Zoo Jihlava aneb ROCCO VYPRAVUJE

Celý adventní i vánoční čas se budou moci všichni lidé zapojit do velké prosincové soutěže Zoo Jihlava, s názvem ROCCO VYPRAVUJE. Celá soutěž je rozdělena na dvě části pro dvě skupiny lidí. Návštěvníci zoo budou moci každý týden doplňovat příběh jednoho vybraného zvířete. Hrací kartu si vyzvednou na pokladně a u vybraných zvířat obdrží nápovědu v podobě chybějících slov příběhu. Facebookoví fanoušci budou mít nápovědu vždy pouze jeden den po celý týden na facebooku. Vyplněné hrací karty poté soutěžící odešlou na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. do 10. ledna 2018. Slosování bude probíhat v druhé půlce ledna a to o ceny, kterými jsou třeba „Večerní prohlídka s průvodcem po zoo“, permanentní roční vstupenka do zoo, modely aut z muzea autíček, nebo upomínkové věci Zoo Jihlava.Čtěte také: Zoo Jihlava: Aligátor čínský, nový objev v Tropickém pavilónu