Pochodový orchestr proti represím v Číně prošel centrem Prahy. (Falun Gong Info)
Pochodový orchestr proti represím v Číně prošel centrem Prahy. (Falun Gong Info)
V sobotu 2. září 2017 se na Václavském náměstí v Praze konalo shromáždění příznivců meditační praxe Falun Gong (Fa-lun Kung), aby veřejnost informovalo o pronásledování, kterému následovníci Falun Gongu čelí v Číně už 18 let, a podělili se o radost a dovednosti.

Na devadesát hudebníků orchestru Tian Guo (Nebeského orchestru), který tvoří dobrovolníci z deseti různých zemí světa, zaujalo svým repertoárem obyvatele a návštěvníky Prahy.

Praha je pro orchestr jednou ze zastávek během evropského turné.

Orchestr Tian Guo a jeho doprovod chtějí svojí akcí upozornit na existenci násilných represí vedených čínským režimem proti duchovnímu hnutí Falun Gong v Číně, které si vyžádaly množství obětí. Oficiálně bylo potvrzeno několik tisíc obětí na životech a stovky tisíc vězněných.

Pořadatelé protestu s odvoláním na výsledky nezávislého vyšetřování uvádějí, že ve věznění jsou příznivci Falun Gongu mučeni a zneužíváni jako nedobrovolní dárci orgánů, které jsou jim násilím odebrány a prodávány ke komerčním transplantacím.

Pochod orchestru skončil na Kampě a jeho účastníci se dále účastnili shromáždění na Staroměstském náměstí, kde se po setmění meditovalo za svitu svíček a podepisovaly se petice za ukončení pronásledování v Číně.

Pochodový orchestr proti represím v Číně prošel centrem Prahy. (Falun Gong Info)
Pochodový orchestr proti represím v Číně prošel centrem Prahy. (Falun Gong Info)Pochodový orchestr proti represím v Číně prošel centrem Prahy. (Falun Gong Info)Pochodový orchestr proti represím v Číně prošel centrem Prahy. (Falun Gong Info)Pochodový orchestr proti represím v Číně prošel centrem Prahy. (Falun Gong Info)