Merkádo - Latinská Amerika na Jiřáku. (Hana Kotulánová / Epoch Times)
Merkádo - Latinská Amerika na Jiřáku. (Hana Kotulánová / Epoch Times)
Merkádo proměnilo počtvrté v řadě MOravské náměstí v Brně a poté také Náměstí Jiřího z Poděbrad v Latinskou Ameriku na svět plný Chilli.

Merkádo, trhy s bohatou nabídkou exotických jídel, nápojů, uměleckých výrobků a doprovodným hudebním a tanečním programem letos ukázaly více než čtyřicet vystavovatelů nabízejících výhradně zboží ze zemí Střední a Jižní Ameriky!

Latinské Americe neodmyslitelně patří pochutiny od kávy, kakaa, chilli přes exotické ovoce až po jihoamerická vína, koření. Kromě toho zde byla k vidění také originální bižuterie, textílie či bytové doplňky. Na Merkádu jsme ochutnali národní jídla z řady latinskoamerických zemí: Argentiny, Brazílie, Hondurasu, Kuby, Panamy, Kolumbie, Venezuely, Kostariky, Mexika či Peru. Jídla připravovali Latinoameričani žijící v České republice.

Autorka fotogalerie: Hana Kotulánová

Merkádo - Latinská Amerika na Jiřáku. (Hana Kotulánová / Epoch Times)
Merkádo - Latinská Amerika na Jiřáku. (Hana Kotulánová / Epoch Times)Merkádo - Latinská Amerika na Jiřáku. (Hana Kotulánová / Epoch Times)Merkádo - Latinská Amerika na Jiřáku. (Hana Kotulánová / Epoch Times)Merkádo - Latinská Amerika na Jiřáku. (Hana Kotulánová / Epoch Times)Merkádo - Latinská Amerika na Jiřáku. (Hana Kotulánová / Epoch Times)Merkádo - Latinská Amerika na Jiřáku. (Hana Kotulánová / Epoch Times)Merkádo - Latinská Amerika na Jiřáku. (Hana Kotulánová / Epoch Times)Merkádo - Latinská Amerika na Jiřáku. (Hana Kotulánová / Epoch Times)Merkádo - Latinská Amerika na Jiřáku. (Hana Kotulánová / Epoch Times)Merkádo - Latinská Amerika na Jiřáku. (Hana Kotulánová / Epoch Times)Merkádo - Latinská Amerika na Jiřáku. (Hana Kotulánová / Epoch Times)Merkádo - Latinská Amerika na Jiřáku. (Hana Kotulánová / Epoch Times)