Ilustr. foto. (Volné dílo)
Ilustr. foto. (Volné dílo)
Pro ženy, které po celý svůj život chtějí hladší a plošší bříško, je čas se uvolnit a začít milovat své zdravé, silné tělo, které mají. Ukázalo se, že mít ultra-ploché břicho může sice vypadat skvěle v plavkách, ale zato to nemusí být tou nejzdravější věcí pro tělo. Ten malý pruh pod vaším břichem je naprosto přirozený a dobrý.

„Ta trocha tuku na břiše skutečně podporuje zdravou produkci estrogenů“

Podívejme se na některá čísla. Základní obsah tuku v těle u žen je mezi 10 a 12 procenty. To je minimum, které potřebujeme k tomu, aby byl život možný. Porovnejte to s mužskými 2-4 procenty a začnete si uvědomovat, jak důležitý je tělesný tuk pro ženské tělo. Když naše hladina tuku klesne blíže k 13 procentům, mohly by, pokud byste prosazovaly ta skutečně plochá bříška, vzniknout závažné problémy v hormonální rovnováze. Proč? Věřte tomu nebo ne, ale trocha tuku na břiše skutečně podporuje zdravou produkci estrogenů.

Stejně jako ženy s určitým množstvím nadbytečného tuku obvykle mají vysoké hladiny estrogenu, ženy s nízkým obsahem tuku v těle jsou více vystaveny riziku nízké hladiny estrogenu. Je to proto, že tělesný tuk skutečně ukládá a uvolňuje malé množství estrogenu.

Estrogen je vskutku velmi důležitým hormonem. Vedle řízení menstruačních cyklů je estrogen zodpovědný také za udržení rovnováhy hladiny cholesterolu, zdravého vývoje: udržování prsů, regulace nálady, zdraví kostí, zdraví pokožky a ještě mnohem více. Pro nás jako pro ženy, když naše hladina estrogenu vyprchá, následkem toho se může spousta těchto věcí narušit.

Obecně platí, že příliš málo tělesného tuku u ženy může vést ke zvýšené křehkosti kostí, snížené imunitě a k absolutnímu chaosu v reprodukčním systému. Spíše než aby vám málo tuku prospělo a zlepšilo zdraví, tak příliš málo tuku způsobí, že se tělo dostane do režimu přežití. Pokud nejste profesionální sportovec nebo kulturista se silným podpůrným systémem, abyste se ujistili, že zůstanete zdravý, může se stát, že snížení množství břišního tuku nebude v nejlepším zájmu vašeho těla.

Pokud jste se potýkali s trochou tuku navíc na vašem spodním bříšku, je čas ho přijmout a milovat namísto toho, abyste se na něj snažily zapomínat. To znamená, že jste zdravé. Samozřejmě, to nemá vést k tomu, že byste měly jíst velké pytle brambůrků. Příliš mnoho tuku, jak všichni víme, není zrovna tak prospěšné. Jen udržujte rovnováhu a umírněnost a nesnažte se přinutit vaše tělo, aby bylo něčím, čím není.

Přestaňte poslouchat marketingová a sociální média, která vám říkají, jak byste měly vypadat. Hubenější bříška nemusí být pro vás tím nejlepším - a určitě vám nebudou řešit všechny vaše problémy a neučiní vás šťastnější. My ženy se musíme začít naučit milovat a přijímat svá těla taková jaká máme, počínaje tou malou láskou ke svému bříšku.


Přeložila Karolína Ailová; Původní článek: small United States


Čtěte také: Napravte svůj vztah k jídlu – skoncujte s dietami, místo toho změňte uvažování