Mariánské Lázně: Poslední prázdninový týden vypukne v Mariánských Lázních 2. ročník Marienbad Film Festivalu. Nefilmový program festivalu opět zajišťuje spolek Švihák, který si tentokrát přizval ke spolupráci hudební magazín Full Moon. Šviháky oblíbená kolonáda Ferdinandova pramene se na týden promění v galerii, kavárnu, bar a koncertní sál.

FULL MOON FORUM startuje v pondělí 28. srpna vernisáží retrospektivní výstavy, věnující se dosavadním sedmi letům magazínu Full Moon, poté vystoupí nový projekt Jakuba Königa alias Kittchen Zvíře jménem Podzim, který aspiruje na to stát se prvním bigbandem v české populární hudbě ve třetím tisíciletí, a celý program doplní živý soundtrack ke kultovnímu francouzskému animovanému filmu Divoká planeta z roku 1973, projekt elektronického producenta Aid Kida. V dalších dnech se návštěvníci festivalu mohou těšit například na rokenrolový večírek v režii Kill the Dandies! a The Maggie’s Marshmallows, koncerty skupin Vložte kočku, Houpací koně a Role nebo legendární Soul Rockers DJs. Švihák a Full Moon pozvali do Mariánských Lázní to nejlepší, co česká hudební scéna může v současnosti nabídnout.

Šviháky oblíbená kolonáda Ferdinandova pramene se na týden promění v galerii, kavárnu, bar a koncertní sál.

„Spolupráce s týmem, který každý úplněk vydává nejlepší český hudební magazín, nás velice těší.

Full Moon není jen časopis. Během sedmi let se této partě podařilo vydat více než tři desítky hudebních nosičů, dvě knihy, uspořádat desítky koncertů, několik ročníků talentových soutěží, hudebních i grafických, a několik výstav. Pro naši společnou akci FULL MOON FORUM sestavili velmi kvalitní program,“ uvedla Markéta Monsportová ze spolku Švihák.

„Kurátorství by mělo být jednou z hlavních úloh projektu Full Moon Forum, který v tomto směru spolupracuje s různými festivaly a dalšími akcemi v České republice (namátkou Colours of Ostrava, Hradecký slunovrat, Praha žije hudbou, LFŠ a další), a jsem rád, že se ji zatím daří naplňovat velice dobře, některé nabídky musíme dokonce odmítat,“ doplňuje Michal Pařízek, šéfredaktor Full Moonu. „Doprovodný program Marienbad Film Festivalu bude jedním z vrcholů dosavadní činnosti projektu i sedmého roku fungování časopisu. S organizátory festivalu a lidmi z místního spolku Švihák sdílíme nadšení pro současnou českou scénu a zarputilost, se kterou se nová jména snaží prosazovat.“

Součástí doprovodného programu bude také beseda s hudebním publicistou Karlem Veselým věnována populární hudbě v českém filmu, příznačně nazvaná Mám jednu ruku dlouhou… české filmové písně porevoluční. Kamil Fila se přísným okem filmového kritika podívá na zahajovací festivalový gala film z roku 1952 Zpívání v dešti (Singin’ in the Rain). Free Cinema nachystá pro malé i velké návštěvníky festivalu dva odpolední workshopy, během kterých si budou moci vyzkoušet nejen animační techniky, ale také třeba prekinematografické aparáty.

Na akcích Šviháka již dobře známá Recykliteratura zve k vytváření příběhů kombinováním fotografií a textů nalezených v knihách a časopisech. Vzniklé krátké a často absurdní anekdoty nebo podivně znepokojující fragmenty pobaví nejednoho návštěvníka. 

Znělky Marienbad Film Festival 2017

Vstupné na jednotlivé akce: 80,- Kč (s abonmá na celý festival zdarma)    

Celý program Marienbad Film Festivalu na www.marienbadfilmfestival.com.  

Více na: www.marienbadfilmfestival.com, www.goout.net/cs/festivaly/full-moon-forum, www.svihak.net.