Ilustr. foto. (Zoo Jihlava)
Ilustr. foto. (Zoo Jihlava)

Mezinárodní den žiraf v Zoo Jihlava

Zoo Jihlava – Také žirafí kluci Manu, Paul a Zuberi ze Zoo Jihlava mají svůj svátek, který s nimi mohou návštěvníci oslavit. Ve středu 21. června, o nejdelším dni v roce, se bude v jihlavské zoo konat akce k Mezinárodnímu dni žiraf nazvaná „Nejdelší den pro nejdelší krk“.

Návštěvníci zoo se mohou 21. června od 12,00 do 17,00 hodin těšit na žirafí stezku, speciální komentované krmení žiraf nebo na žirafí výtvarné tvoření. Pokud navíc děti donesou na akci již hotový obrázek se žirafou, získají drobnou odměnu a obrázky pracovníci zoo vystaví v žirafím pavilonu.

Od 19,00 do 21,00 bude v zoo probíhat také večerní program, na který je nutno se předem objednat v e-shopu zoo nebo na vstupních pokladnách. Kapacita míst na tento program je omezená. Při večerním programu se zájemci seznámí se žirafami prostřednictvím povídání o nich ve vzdělávacím centru PodpoVRCH a také večerní prohlídkou pavilonu spojenou s krmením žiraf.

20170619-zirafa2
 

RETRO DNY v jihlavské zoo, 60. let výročí založení

Aby se mohli zúčastnit losování o permanentku do zoo, jihlavská zoo vyzvala všechny svoje návštěvníky, aby přinesli fotografii sebe nebo svých dětí u keramické želvy, která stojí u spodního vchodu do zoo. Foto mohou poslat na na e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. do 30. června 2017. Hlasování proběhne na facebooku zoo.

Vyhlášení soutěže proběhne během RETRO DNE ve čtvrtek 6. července 2017 při příležitosti oslav 60. výročí založení Zoo Jihlava.

Samotné RETRO DNY budou probíhat v jihlavské zoo ve dnech 5.–6. července 2017 a bude na nich k vidění nejen výstava o zoo, která byla na jaře v Muzeu Vysočiny Jihlava, ale i mnoho dalšího, co se na výstavu nevešlo.

Zebry v Zoo Jihlava mají hříbě

Stádo zeber Burchellových se v jihlavské zoo opět rozrostlo o dalšího člena. Tím se stalo malé hříbě narozené dne 7. června 2017. Jeho matka je zkušená devítiletá klisna Jimini Jinga a otcem osmiletý hřebec Machano, který je v Zoo Jihlava od roku 2016.

Chovatelé zatím nevědí, zda se jedná o samičku či samce. Klisna svoje hříbě velice urputně střeží a brání i proti samotným chovatelům a dalším zebrám. Důležité však je, že mladé zebře se dobře daří a vesele pobíhá po výběhu a hraje se se svojí o rok starší sestrou Emou, kterou často provokuje ke hře na honěnou.Zdroj: TZ