Soutěž o audioknihu: HHnH (Smrtihlav)
Soutěž o audioknihu: HHnH (Smrtihlav)

Délka: 13 hodin 46 minut
Autor: Laurent Binet
Interpret: Jiří Plachý
Kategorie: Společenská próza
Vydavatel: Bookmedia, Audiotéka
Typ: Audiokniha kompletní
Formát: MP3 ke stažení

Hra o 3 audioknihy v MP3

Pokud chcete vyhrát jednu ze tří cen, audioknuhu HHnH, zašlete správnou odpověď na níže uvedenou soutěžní otázku na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.  a e-mail nadepište: "Hra - HHnH". Vylosování výherců proběhne na konci července 2017. Audioknihu zašle Audiotéka, která ceny do hry věnovala.

OTÁZKA: Co říšský protektor Reinhard Heydrich neovládal?

1) Hru na housle

2) Šerm

3) Soucit


Popis audioknihy

HHhH - audiokniha obsahuje příběh z období Druhé světové války o okolnostech atentátu na Reinharda Heydricha. Autorem je francouzský spisovatel Laurent Binet. Dle knižní předlohy vznikl film Smrtihlav. Čte Jiří Plachý. Režie Jakub Tabery. Mistr zvuku Jan Kacian.

Kniha pojednává o operaci Anthropoid a atentátu na zastupujícího říšského protektora Protektorátu Čechy a Morava, Reinharda Heydricha. Popisuje historii operace, samotného atentátu a také život hlavních protagonistů – Jozefa Gabčíka a Jana Kubiše. Kniha je prokládaná také kapitolami, které popisují autorův vztah k tématu, sběr materiálu i samotné psaní. Zvláštní název HHhH je akronymem věty Himmlers Hirn heißt Heydrich – Himmlerův mozek se jmenuje Heydrich. Laurent Binet získal v roce 2010 za svůj román prestižní literární cenu Akademie Goncourt za nejlepší literární prvotinu.

© Laurent Binet, překlad ©Michaela Marková.

Laurent Binet

Francouzský spisovatel a překladatel se narodil otci historikovi a dá se říct, že to bylo zásadní. Ve své první knize totiž píše o operaci Anthropoid a atentátu na Heydricha. Laurent Binet vystudoval literaturu na Pařížské univerzitě a později literaturu vyučoval na pařížském předměstí i univerzitě. Nějakou dobu pobýval v Česku a na Slovensku. Do francouzštiny překládá například básně Vítězslava Nezvala.

Jiří Plachý

Jiří Plachý mladší je český divadelní herec, který po absolvování na DAMU získal angažmá ve Vinohradském divadle, kde od roku 1970 působí až dodnes. Uplatnění tady našel v klasickém repertoáru Tři sestry, Strakonický dudák, ale i v moderních hrách jako třeba Dvanáct rozhněvaných mužů.

Dnes známe Jiřího Plachého především z dabingu. Tomuto oboru se věnoval už jako malý. V 90. letech namluvil desítky postav v zahraničních filmech a seriálech. Díky svému hlasu našel uplatnění také v rozhlasových hrách nebo právě v namlouvání audioknih.

Ceny věnovala Audiotéka.cz

Soutěž o audioknihu: HHnH (Smrtihlav)