(prostredoskolaky.cz)
(prostredoskolaky.cz)
„Na střední můžeš objevit svůj talent. Nebo ho taky pohřbít na zbytek života,“ uvádějí organizátoři projektu Nejaktivnější středoškolák 2017.

Projekt Pro středoškoláky pořádá již třetí ročník soutěže, ve kterém oceňuje studenty, kteří se ve svém volném čase věnují mimoškolním aktivitám.  Zněkolika set přihlášených porota vybírá dvacet nejaktivnějších středoškoláků, jejichž profily zveřejní s úmyslem představit jejich příběhy a inspirovat ostatní studenty.

„Vzdělávání sebe sama je i o něčem jiném, než jen sedět ve škole,“ píše na stránkách projektu jedna z účastnic soutěže Mája Šafaříková, dnes již bývalá studentka gymnázia Opatov, která se dostala do výsledné dvacítky nejlepších.

„Věříme, že pokud žák získává zkušenosti i mimo školu, lépe se rozhoduje o svém budoucím povolání, efektivněji a smysluplněji se učí a tříbí tím i svou osobnost,“ míní organizátoři akce. „Chceme rodičům, učitelům a politikům ukázat, že vzdělávání mimo školu dává smysl a zaslouží si pozornost. Zároveň chceme rozhýbat i doposud méně aktivní středoškoláky tím, že jim ukážeme inspirativní příběhy svých vrstevníků.“

Jak stránky projektu slibují, hlavní aktivita směřuje k ocenění těch, kteří se sami rozvíjejí, a inspiraci pro ty, kteří zatím žádnou inspiraci nenašli.

Stejně důležitá je také stránka relaxace a odpočinku. Studenti by měli být aktivní, ovšem ani by se neměli přetěžovat nebo vystavovat dlouhodobému stresu a nadměrným očekáváním, což by mohlo být kontraproduktivní a vést k opačným výsledkům.
Epoch Times ČR je mediálním partnerem soutěže