Dekkadancers vystoupí na scéně Jatek 78 v pražských Holešovicích
Dekkadancers vystoupí na scéně Jatek 78 v pražských Holešovicích

Tanečníci a choreografové z Národního divadla v Praze se opět vracejí na scénu Jatek 78 v pražských Holešovicích.

Již 15. 1. 2017 zde Dekkadancers uvede jeden ze svých dalších komponovaných večerů. Na programu bude choreografie Jiřího Pokorného Černý mraky nepláčou, Deka pod dekou Viktora Konvalinky a Toma Rychetského a nakonec známá taškařice Jakstohoven, tentokrát však v novém kabátě.

„Přijďte a nechte se překvapit tím, kdo se tentokrát vydá na strastiplný atletický závod „kdo z koho“, zve na představení Marek Svodobník.

Dílo Černý mraky nepláčou je inspirováno pocity a myšlenkami, které jsou vědomě i nevědomě potlačovány a skrývány v nitru lidské duše. Z naší lidské schránky se stává tvrdý krunýř, nepropustný a dokonale maskovaný celou škálou lidských tváří, zatímco pod povrchem se skrývá jen ta jedna jediná.

Nádražní čekárna malého italského městečka a oznámení o zpoždění vlaku. To je výchozí situace taneční grotesky Deka pod dekou, kterou vytvořili její choreografové Tomáš Rychetský a Viktor Konvalinka. Kompozice je postavena na populárních italských písničkách, které přímo vybízejí k hravosti, parodii i efektním tanečním číslům.

Jakstohoven je choreografie, kterou vytvořili její dva bývalí absolventi a nynější členové baletního souboru Národního divadla, Tomáš Rychetský a Viktor Konvalinka. Mládí, hravost a neotřelé gagy, to jsou hlavní znaky tohoto vystoupení, které patří k nejoblíbenějším číslům. Tentokrát se objeví v inovované podobě s novými vtipy a pohybovými variacemi.

Kdy: 15. 1. 2017, od 19:30

Kde: Jatka 78


Černý mraky nepláčou

Choreografie: Jiří Pokorný
Hudba: Yukari Sawaki
Světelný design: Pavel Kotlík
Scéna a kostýmy: Jan Nečas
Tančí: Jaroslava Janečková, Morgane Lanoue, Kristýna Kornová, Tereza Kučerová, Marek Svobodník, Adam Sojka, Mathias Deneux, Štěpán Pechar

Dekka pod dekou

Choreografie: Tomáš Rychetský a Viktor Konvalinka
Hudba: koláž
Světelný design: Karlos Šimek
Tančí: Jaroslava Janečková, Lenka Hrabovská, Tereza Kučerová, Štěpán Pechar, Matěj Šust, Ondřej Vinklát, Tomáš Kopecký, Marek Svobodník

Jakstohoven 2017

Choreografie: Tomáš Rychetský a Viktor Konvalinka/ Ondřej Vinklát/ Štepán Pechar, Mathias Deneux a Dekkadancers
Hudba: koláž
Světelný design: Karlos Šimek
Tančí: Mathias Deneux, Adam Sojka, Marek Svobodník, Matěj Šust, Ondřej Vinklát, Štěpán Pechar, Tomáš Rychetský, Monika Hejduková, Lenka Hrabovská, Tereza Kučerová, Morgane Lanoue, Aya Watanabe, Magdalena Matějková, Kristýna Kornová, Jiří Waňka, Tomáš Kopecký