Foto ze snímku Love Song / Begin Again. (beginagainfilm.com)
Foto ze snímku Love Song / Begin Again. (beginagainfilm.com)

„Jsi připraven udělat krok, který nebudeš moci vzít zpět?“

Žánr:
Komedie, drama, romantický, hudební
Režie: John Carney
Scénář: John Carney, Daniela Gambaro
Hudba: Gregg Alexander, Jon Schmidt
Hrají: Keira Knightley, Mark Ruffalo, Adam Levine, Hailee Steinfeld a další
 
Když se dostanu ke snímkům, které už mají nějaký ten měsíc po premiéře, ale nesou v sobě něco jedinečného, obvykle mě napadne o nich něco napsat, abych i svou trochou přispěl do mediálního mlýna hodnotných děl. Právě teď mám za sebou projekci velmi hodnotného snímku a také trochu času nazbyt, takže pojďme se podívat na vynikající „Love song“ nebo v originálním názvu Begin Again.

Snímek je unikátní především svojí duší. Není vulgární ani tuctový, spíš připomíná sondu do skutečného života a je z něj cítit láska k hudbě a vytříbený vkus. Keira Knightleyová na začátku zazpívá v jednom zapadlém newyorském klubu chytlavou píseň, která zasáhne čistě náhodou bývalého hudebního producenta (Mark Ruffalo) popíjejícího u baru, jemuž do sólového vystoupení začne v hlavě znít hudební aranžmá.

Scéna, ve které se nástroje pohybují samy bez hudebníků a jenom on slyší zvuky klavíru, vokálů, houslí nebo violoncella, je strhující. Díky aranžmá je najednou z prosté skladby neuvěřitelný hit. Nakonec spolu neznámá zpěvačka a zkrachovalý producent natočí sympatické album přímo na ulicích New Yorku, které dokáže chytnout za srdce.

Snímek má také další příběhové roviny a to partnerskou i rodinnou, které se zde prolínají v osudech zpěvačky a skladatelky Gréty a producenta Dana. Neuvěřitelně pozitivní snímek plný jinotajů, života a fascinací životem korunuje bezvadný happyend a charakterový vývoj postav.

Keira Knightleyová se kvůli snímku musela naučit hrát na kytaru a svým hlasem ve filmu zazpívat šest písní pod vedením hlasového specialisty a filmového partnera Adama Levina.

Co dodat? Podívejte se sami, stojí to za to.

Hodnocení:

Délka 104 minut * ČSFD * IMDB * WEB * Facebook *


Píseň Coming Up Roses – zpívá Keira Knightleyová


20161102-recenze-film-love-song2
20161102-recenze-film-love-songFoto ze snímku Love Song / Begin Again. (beginagainfilm.com)