Skupina praktikujících v Londýně oslavují Světový den Falun Dafa, 8. května. (clearwisdom.net)
Skupina praktikujících v Londýně oslavují Světový den Falun Dafa, 8. května. (clearwisdom.net)
Evropští příznivci metody rozvíjející tělo a mysl se během víkendu zúčastnili oslav světového dne Falun Dafa. Celosvětové oslavy probíhající 13. května se vztahují k metodě Falun Gong, která byla v Číně představena veřejnosti právě 13. května v roce 1992. Tento den je zároveň dnem narozenin zakladatele Falun Gongu pana Li Hongzhiho (Li Chung-č').

Letos je to již 17. Světový den Falun Dafa. Tradice oslav začala v roce 2000, kdy si příznivci Falun Gongu (nebo také Falun Dafa) po celém světě připomněli představení této spirituální metody v roce 1992 v Číně.

Dnes jsou bohužel v Číně příznivci Falun Gongu pronásledování čínským režimem, komunistickou stranou. Exprezident Ťiang Ce-min v roce 1999 přesvědčil komunistickou stranu, že je masová popularita Falun Gongu hrozbou jejich absolutní moci, a vydal veřejný zákaz této metody na území Číny.

Irsko

Oslavy v centru Dublinu začaly 7. května pochodem, který byl následován sbíráním podpisů k ukončení pronásledování v Číně. Softwarový vývojář Gerard O´Connor řekl, že se poprvé dozvěděl o Falun Dafa v roce 2000. „V té době jsem byl studentem a měl opravdu stres ze závěrečných zkoušek,“ vzpomíná. Cvičení Falun Dafa mu prý zlepšilo zdraví, odbouralo stres a dalo mu více energie. Po 16letém praktikování říká, že jeho vděčnost vůči Falun Dafa a panu Li Hongzhimu „nejde ani slovy vyjádřit“.

20160521-fg
Thomas (v černém saku), který pochází z Francie, se učí cvičení. Poté, co půl hodiny v sedě meditoval, řekl, že po cvičení cítí proudit ve svém těle energii. (Minghui.org)
Velká Británie

Britští příznivci Falun Gongu se setkali na Trafalgar Square v Londýně, aby si zacvičili ve skupině a sdíleli s veřejností přínosy, které mají z praktikování metody. Paul, majitel fotografického studia, uvedl, že se v Londýně často setkává s akcemi příznivců Falun Dafa. „To, co na mě zapůsobilo nejvíc, je mír a harmonie,“ vysvětlil. „Jsme v přelidněném rušném místě. Ale od chvíle, co vidíte praktikující, jak meditují, jste překvapeni vnitřním mírem a vytrvalostí, houževnatostí v jejich srdcích. Tyto dvě vlastnosti zkombinované dohromady ukazují jejich energii.“ Pan Paul vyjádřil svůj obdiv jejich vytrvalosti a podporu pro jejich snahy vzdorovat režimu v Číně.

Francie

Oslavy se v Paříži uskutečnily na náměstí lidských práv v Trocadero. Na místě sdílelo několik příznivců Falun Dafa svoje zkušenosti s cvičením a rozvojem mysli pomocí metody Falun Gong.

Sarita, učitelka základní školy, uvedla, že je za metodu velmi vděčná, protože jí Falun Dafa přinesl možnost fyzického a duchovního rozvoje. „Bývala jsem zmatená a dělala si starosti s různými druhy myšlenek a pocitů. Byla jsem kvůli tomu velmi smutná, ale nevěděla jsem, co dělat. Praktikování Falun Dafa mi přineslo probuzení a umožnilo si uvědomit tyto lidské záležitosti. Kousek po kousku, vrstvu po vrstvě jsem schopná nechat tato lidská připoutání odejít a postupovat směrem k mírumilovné, čisté mysli.“

Řekla, že jí život nyní připadá mnohem jednodušší. „Mám pocit bezpečí a vše v mém životě se zdá být pod kontrolou.“ Paní Sarita nakonec dodala, že ve svém životě po dlouhou dobu něco takového hledala a měla štěstí, že se mohla Falun Dafa naučit.

20160521-fg3
Skupina praktikujících ve Francii, 8. května. (clearwisdom.net)
Německo

Němečtí příznivci metody z oblasti Černého lesa oslavovali ve Freiburgu, kde pořádali akci nazvanou „Svět potřebuje pravdu, soucit a snášenlivost.“ Název akce vychází z morálních principů metody Falun Dafa – pravdivost, soucit a snášenlivost.

Během oslav také předávali kolemjdoucím informace o persekuci příznivců Falun Gongu v Číně. Mezi čínskými turisty, které oslovili, byl muž, jenž tvrdil, že pracuje v oblasti čínského právního systému. Když na akci viděl cvičit Falun Gong několik lidí ze Západu, byl zvědavý a pokládal pořadatelům mnoho otázek. Jeho údiv nad celou akcí byl podle jeho reakcí poměrně značný, neboť v Číně státní média ovládaná komunistickou stranou Falun Gong očerňují a policie jeho příznivce pronásleduje. Mimo Čínu se Falun Dafa mírumilovně praktikuje ve více než 100 zemích světa, zatímco Číně přetrvává jeho pronásledování. Čínský turista si nakonec z akce odnesl několik informačních brožurek a materiálů.

Rusko

Ruští příznivci metody se setkali v jihovýchodní Moskvě v parku Kuzminského, který je populární turistickou destinací. Právě turisté i ti z pevninské Číny se zde s metodou Falun Dafa mohli krátce seznámit a podívat se na ukázky cvičení a meditací.

20160521-fg2
Praktikující Falun Dafa oslavují Světový den Falun Dafa v Kuzminského parku 7. května 2016. (Minghui.org)