Jeden soudce z Ohia se rozhodl použít vskutku nekonvenční trest pro dospívající dívku, která odmítla taxikáři zaplatit za 50kilometrovou (30 mil) jízdu domů.

Když ji taxikář zažaloval a teenegerka stanula před městským soudem v Painesville, soudce Cicconetti jí dal na vybranou: 30 dní za mřížemi nebo ujít pěšky vzdálenost, kterou nezaplatila, tedy 30 mil během 48 hodin.

Osmnáctiletá Victoria Bascomová si zvolila druhou možnost, a tak se musela vydat i se sledovacím zařízením GPS připevněným na těle na dlouhou cestu. Soudce se na ni dokonce přišel podívat, zda nepodvádí.

„No, je to trochu extrémní, abych šla do basy za svůj první přestupek nad 100 dolarů, ale pak, si říkám, že se tam [do soudní síně] už nevrátím, ne? To je smysl toho…,“ svěřila se televizi WJW.

To však není všechno. Kromě toho si musí odpykat čtyřměsíční podmínku, zaplatit odškodnění taxikáři ve výši 100 dolarů, 50 dolarů jako pokutu a odpracovat tři dny veřejných prací. 

20160318 nactileta

Soudce Cicconetti je dobře známý pro své nestandardní tresty, napsal deník News Herald. Když jistá žena stanula u soudu za to, že stříkla cizímu muži pepřovým sprejem do tváře, soudce jí dal na vybranou: 30 dní ve vězení anebo nechat si nastříkat pepřovým sprejem do tváře od toho samého muže, kterého napadla. Zvolila si sprej...

Původní článek:  small United States