Pražská hudební formace Sto zvířat letos slaví 25 let svého působení na české hudební scéně. Devítičlenná skupina, která patří mezi naše nelepší ska-skupiny se rozhodla toto jubileum řádně oslavit a od ledna 2015 vyrazila na roční turné po Česku. Soubor slibuje, že na koncertech zazní všechny známé hity skupiny i písně z nového alba Dvacet pět! Sto zvířat zavítá i do Brna. Vystoupí zde 19. února 2015 v oblíbeném místním klubu Fléda.

25 let na scéně

Sto zvířat patří ke stálicím na tuzemské hudební scéně. Kapela vznikla v roce 1990 v Praze jako reakce na boom žánru ska, který pronikl koncem 80. let i do Československa. Skupina, která stojí převážně na hudbě Jana Kaliny (ale i ostatních členů kapely) a textech Tomáše Belky, si rychle vytvořila početnou fanouškovskou základnu. Důkazem je více než 1 800 odehraných koncertů a vystoupení v klubech, ale i na festivalech u nás a v zahraničí, a devět vydaných hudeních nosičů. Formace osciluje na pomezí hudebních žánrů, jako je ska, rocksteady, reggae, swing a rock.

Narozeniny ve velkém stylu

K narozeninám si Sto zvířat kromě dlouhého turné po Čechách a Moravě nadělí i již zmiňované nové album Dvacet pět! Turné proběhne na téměř třiceti místech Česka. Vyvrcholí 22. 10. 2015 koncertem v pražské Lucerně, kde bude album slavnostně pokřtěno. Na koncertní šňůře zazní největší hity skupiny a diváci se mohou těšit na velmi svižné tragikomicko-hořkosladké písně.


Více informací:  www.stozvirat.cz

20150207zvirat2
Skupina Sto zvířat v pražské Lucerně, 4. prosince, 2014, ilustr. foto. (stozvirat.cz)